Κεντρική NBA NCAA Ποδαρικό με το “δεξί” για το Γουέικ Φόρεστ του Μήτογλου! (vid)

Ποδαρικό με το “δεξί” για το Γουέικ Φόρεστ του Μήτογλου! (vid)

mitoglou wake forest

mitoglou-wake-forest

Την 4η συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε το Γουέικ Φόρεστ, επικρατώντας με 92-78 του Μπόστον Κόλετζ, κάνοντας ιδανικό ντεμπούτο στο τουρνουά της περιφέρειας ACC. Με τη νίκη αυτή, οι ελπίδες για πρόκριση στο μεγάλο τουρνουά των 64 διατηρούνται ανέπαφες, με την ομάδα του Κωνσταντίνου Μήτογλου να αντιμετωπίζει το Βιρτζίνια Τεκ στην επόμενη φάση.

Ο Έλληνας φόργουρντ συνέβαλλε θετικά στη νίκη της ομάδας του, έχοντας 6 πόντους (1/1 δίποντο, 1/3 τρίποντα, 1/3 βολές), 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 17 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ για τους Deamon Deacons ήταν ο Μπράιαντ Κρόφορντ με 20 πόντους, μοιράζοντας και 6 ασίστ ενώ ο σταρ, Τζον Κόλινς είχε 19 πόντους και 12 ριμπάουντ, “χτυπώντας” κυρίως στο 2ο ημίχρονο, καθώς δεχόταν συνεχώς double-team στο πρώτο. Κρίσιμο ρόλο έπαιξε ακόμη ο Όστιν Έιριανς, με 5/7 τρίποντα, “πυροδοτώντας” ένα σερί 14-1 στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, το οποίο και έδωσε πειστικό προβάδισμα στο Γουέικ Φόρεστ.