Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

basketa11

O πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Ξάνθη την οποία νίκησε με 87-39, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Τα αποτελέσματα:
Ολύμπια Λάρισα – Αναγέννηση Νέου Ρύσιου 28-59
Σέρρες – Πιερικός Αρχέλαος 54-52
Σταυρούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Ολυμπιακός Βόλου – Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 46-61
Πυλαία – ΠΑΣ Γιάννινα 67-43

Σταυρούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Διαιτητές: Τοκμακίδης – Τεμέλκου.
Τα δεκάλεπτα: 15-19, 31-30, 38-46, 49-62.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 16, Σαμαρά 2, Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (3), Κανέλογλου 6, Τσάνταλη 7 (1), Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 2, Κελεκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 9 (1), Ιγγλέζου 5 (1), Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 13 (2), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

Πυλαία – ΠΑΣ Γιάννινα 67-43
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Κανελλόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-6, 32-18, 47-25, 67-43.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14 (1), Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 17, Ζιβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 18 (3), Πλουμπή.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Τσίπα, Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα 3, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 17 (5), Χρηστάκη 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα 4.

Σέρρες – Πιερικός Αρχέλαος 54-52
Διαιτητές: Πλατέλα, Παπαδοπούλου Κ.
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 36-29, 44-43, 54-52
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 13 (1), Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 17, Τζιαμπάζη 15 (5), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 12 (4), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 13, Δημητριάδου.

Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 46-61
Διαιτητές: Χρυσάφης – Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 39-43, 46-61.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 6 (1), Παράσχου 4 (1), Βαρσάμη, Αρσένογλου, Γαϊτάνη 22 (1), Γιαντσιώρη 14 (1), Κυριακίδου, Αθανασιάδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 9 (1), Ελευθεριάδου 3 (1), Κωτούλα 8 (2), Γιαννούδη 12 (1), Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Γεροστεργίου 7 (1), Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 10, Καρακούλα.

Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
Διαιτητές: Μπάρδας – Καντερές.
Τα δεκάλεπτα: 8-16, 18-30, 24-37, 28-59.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 11 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 5, Κουτσουνούρη 6, Καλλίδη 4.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 9 (1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Τζίκου 13 (1), Μούρτου 11 (1), Ψαρρά 13 (3), Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου 2.

Ολυμπιακός Βόλου – Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Διαιτητές: Χατζηκώστας – Μποΐτσης.
Τα δεκάλεπτα: 23-11, 46-21, 68-27, 87-39.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 10 (3), Αγαγιώτη 8 (2), Τότση 2, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 24 (1), Χούτα 2, Ταντουρόφκσα 25 (4), Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 10.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Κααρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 7 (1), Παπαχρυσοβέργη 2, Σουλιώτη 14 (1), Καραλή 10, Καραλίδου Β.

Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 37, Ηρακλής 36, Απόλλων Καλαμαριάς 33, Ολύμπια Λάρισας 31, Πυλαία 30, Σταυρούπολης 27, Πιερικός Αρχέλαος 27, Αναγέννηση Ν.Ρ. 26, Ασπίδα Ξάνθης 25, Τιτάνες Δράμας 24, Σέρρες 23, ΠΑΣ Γιάννινα 22.

* Οι Σέρρες έχει ένα μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 19/03): Πιερικός Αρχέλαος – Σταυρούπολης, Αναγέννηση Νέου Ρύσιου – Σέρρες, Ηρακλής – Πυλαία, Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας, Απόλλων Καλαμαριάς –  Ολυμπιακός Βόλου, ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Ταξίδι στην Ουγγαρία ξανά για τον Ολυμπιακό!

Στην Ουγγαρία θα ταξιδέψει ξανά ο Ολυμπιακός, καθώς θα αντιμετωπίσει την Αλουίνβεντ για τα…