Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

basketa2

Εύκολο απόγευμα είχαν σήμερα οι πρωτοπόροι του βορείου ομίλου της Γ’ Εθνικής, δείχνοντας πως το… σίριαλ θα συνεχιστεί έως και το φινάλε της αγωνιστικής περιόδου, προκειμένου να γίνουν γνωστές οι ομάδες που θα πάρουν το “εισιτήριο” της ανόδου για τη Β’ Εθνική.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:
Χαλκηδόνα-Μακεδονικός 84-73
Μαντουλίδης-Αστέρας Καβάλας 85-56
Ίκαροι Σερρών-ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58
Παναθλητικός-Νεάπολη 89-54
Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας 74-71
Αγία Βαρβάρα-Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83
Α.Ε. Κομοτηνής-Νέα Μουδανιά 68-38

Παναθλητικός-Νεάπολη 89-54
Διαιτητές: Τσούλης, Πράττος.
Τα δεκάλεπτα: 24-18,51-27,62-43,89-54.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης, Σαριδάκης): Βογιατζής 12 (3),Πράντζος 5, Τσεσμετζής, Φωτιάδης 15 (3), Χατζημιχαηλίδης 3 (1),Καλούτσικος 14, Κοϊμτζόγλου, Αρνίδης 11 (3), Τσιακίρης 6 (1), Μπάκος 15 (2), Κασούρας 6, Μαδεμλής 2.
ΝΕΑΠΟΛΗ (Τασόπουλος, Χατζηπαναγιώτου): Νικολαΐδης 5, Χριστοδούλου 4, Αποστολίδης 7 (1), Χύτας , Ζεϊμπέκης 11 (1), Χριστοφόρης 8 (1), Καραγιαννάκης 11 (1), Καζής , Δημητρόπουλος 4 (1), Τσιώρας, Ταουκίδης 4.

Αγία Βαρβάρα-Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γεωργούλης.
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 26-39, 49-63, 54-83.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Σαμαράς 7 (2), Σιδεράς 4, Μητρούλης 3 (1), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 21, Συρόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Σκοπίδης 3 (1)
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Ταΐρης 2, Γκανόγλου, Ποδώνης, Χατζής 27 (3), Καντζουρίδης, Τσανάκας 9 (3), Σύρπας 7 (1), Χατζηανδρέου 27 (1), Ιωσηφίδης 8, Καρακάσης, Χαβαλές.

Ίκαροι Σερρών-ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58
Διαιτητές: Εκίζογλου, Μαλτέσιος.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 33-31, 52-40, 73-58.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλίλ 10.

Μαντουλίδης-Αστέρας Καβάλας 85-56
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Σαρακενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 39-26, 57-41, 85-56.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γκύζης 18 (1), Ροπούτης 6 (1), Τάκης 7, Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 4, Γιαννάκος 15 (3), Ρεφατλάρι 10 (2), Γκαβέζος, Κουτουξίδης 15 (3), Θώμος 4.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μαγιάννης): Παπαζώτος 5 (1), Μαραβέγιας 8 (1), Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 10, Π. Τσάμης, Χαριζάνης 6, Μυζίου 9 (1), Ζαρωτιάδης 5, Μυτικόπουλος.

Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας 74-71
Διαιτητές: Πετανίδου, Τοκμακίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-10, 35-22, 51-44, 74-71.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 12 (2), Μυλωνάς 6, Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 12 (2), Τσούντος 10 (1), Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσόγκας 2, Σταφυλάς 1, Μυστιλιάδης 22 (3), Κλουντζός,
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 3 (1), Τουβετζίδης 6, Ιγγλέζος, Γκούμας 3 (1), Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 18 (1), Κουλαξής 18 (2), Καλογεράτος 21 (1), Κουτέ, Κεσίδης.

Χαλκηδόνα-Μακεδονικός 84-73
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασιλόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 19-29, 45-45, 65-60, 84-73.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 9 , Μαρκίδης 14 2, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 20 4, Παπαδόπουλος, Λαΐδης, Μπατάκος 21, Σεφερίδης 5 1, Κεσίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 8, Χαρτόπουλος 7.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 13, Ντσιλής 20 4, Μπαρζού 3 (1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 12 (1), Σκουφεζής Α 2, Πηλακούτας 16 (1), Λυχριδάς 7, Μαργαρίτης.

Α.Ε. Κομοτηνής-Νέα Μουδανιά 68-38
Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα.
Τα δεκάλεπτα: 19-8, 38-15, 55-19, 68-38.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 7, Χονδρόπουλος 15 (5), Βάκρινος 3, Λεχούδης 5, Βακχαρίδης 3,
Κουτσοβασίλης 7, Καραμπέκης 13, Παλάκης 5, Λέφης 6, Μπορμπίδης 1, Καραμανλής 3, Λαγαμτζής.
ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Βέτσος 4, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 6 (1), Χαρίστος 3, Κουτζούχας 5, Κοκκίνης 6 (2), Φιλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος, Χαρίστος Σ. 2, Σερέτης 1.

Η βαθμολογία (Σε 20 αγώνες):
1. Ίκαροι Σερρών 38 (18-2)
2. Παναθλητικός 37 (17-3)
3. Α.Ε. Κομοτηνής 37 (17-3)
4. Χαλκηδόνα 35 (15-5)
5. Ζέφυρος 35 (15-5)
6. Μακεδονικός 32 (12-8)
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 30 (10-10)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 29 (9-11)
9. Ιωνικός Ιωνίας 28 (8-12)
10. Αστέρας Καβάλας 27 (7-13)
11. Μαντουλίδης 26 (6-14)
12. Νεάπολη 24 (4-16)
13. Αγία Βαρβάρα 22 (2-18)
14. Νέα Μουδανιά 20 (0-20)

Eπόμενη αγωνιστική (21η, 02/04):
Μακεδονικός-Μαντουλίδης
Αστέρας Καβάλας-Ίκαροι Σερρών
ΓΑΣ Κομοτηνή-Παναθλητικός
Ιωνικός Ιωνίας-Νεάπολη
Ορφέας Ν. Σκοπού-Χαλκηδόνα
Ζέφυρος-Α.Ε. Κομοτηνής
Νέα Μουδανιά-Αγία Βαρβάρα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σταθόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Τα highlights από το Ένωση Ιλίου – ΧΒΑ! (vid)

H Ένωση Ιλίου επικράτησε εντός έδρας εναντίον της ΧΒΑ με 60-51, για την 7η αγωνιστική του …