Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

basketa2

Με νίκη συνέχισαν στη 19η αγωνιστική οι Ίκαροι Σερρών φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της Νεάπολης (57-80), όπως και ο Παναθλητικός από το γήπεδο του Ιωνικού Ιωνίας με 69-64.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:
Μακεδονικός – Αγία Βαρβάρα 98-33
Αστέρας Καβάλας – Χαλκηδόνα 78-70
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης 75-82
Νεάπολη – Ίκαροι Σερρών 57-80
Ιωνικός Ιωνίας – Παναθλητικός 64-69
Ορφέας Νέου Σκοπού – Α.Ε. Κομοτηνής 59-68
Νέα Μουδανιά – Ζέφυρος 43-57

Aστέρας Καβάλας – Χαλκηδόνα 78-70
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 38-31, 61-55, 78-70.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μαγιάννης): Παπαζώτος 7 (1), Μπόζης 7 (2), Μαρκόπουλος 5, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 23 (3), Χαριζάνης 6, Μυζίου 7 (1), Ζαρωτιάδης 23 (2), Μυτικόπουλος.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 10 (2), Μαρκίδης 3 (1), Σιδηρόπουλος 3, Μαραπίδης 15 (3), Παπαδόπουλος 10 (2), Μπατάκος 11 (1), Σεφερίδης, Κουλούσιος, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 18.

Μακεδονικός – Αγία Βρβάρα 98-33
Τα δεκάλεπτα: 29-18, 49-24, 79-33, 98-33.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Σκουφεζής Ε . 12 (1), Κοντσές 14, Ντισλής 19 (4), Μπαρζού 5 (1), Παπαγρηγορίου 2, Ρίζος 7 (1), Χαλάτσης 4, Σκουφεζής Α. 10, Πηλακούτας 10, Λυχριδάς 7 (1), Μαργαρίτης 8.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Σαμαράς 3 (1), Σιδεράς 8 (1), Δάφτσης, Μητρούλης, Καντζάλης, Κοντογιαννόπουλος 2, Δανίκας 13 (1), Δάτσης, Παπακωνσταντίνου 5(1), Συρόπουλος, Σκοπίδης 2.

Ιωνικός Ιωνίας – Παναθλητικός 64-69
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 32-38, 54-50, 64-69.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ ( Καραμουσαλίδης–Κόρκας): Μητακίδης, Σαρισάββας, Παναγιώτου 11 (2), Τουβεντσίδης 3, Ιγγλέζος, Γκούμας 6, Σιδηροηλιάς, Παπαδόπουλος 16, Κουλαξής 11 (2), Καλογεράτος 17 (3), Κούτε, Γεωργιάδης.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης – Σαρηδάκης): Βογιατζής 14 (4), Πράντζος 4, Φωτιάδης 8 (1), Χατζημιχαηλίδης 11 (1), Καλούτσικος 9, Κοϊμτζόγλου 17 (3), Αρνίδης 4, Μπάκος 2, Κασούρας.

ΓΑΣ Κομοτηνής – Μαντουλίδης 75-82
Τα δεκάλεπτα: 16-25, 33-43, 52-62, 75-82.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης 7 (1), Σκεμπής 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 16, Καναράς 10, Σιμάκης 25 (1), Καλατζής 3 (1), Καραμπέκης, Χαλίλ 7, Πασαλίδης 4.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Ροπούτης 9 (1), Τάκης 6, Μπέλλος, Γκαντίδης 9, Γιαννακός 5 (1), Ρεφατλάρι 20 (4), Γάκης 4, Γεωργιάδης, Θώμος 6, Τσιριλάκης 10, Γκίζης 13 (1).

Νέα Μουδανιά – Ζέφυρος 43-57
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 28-33, 29-42, 43-57.
ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Δέτσος 3, Τεζετζίδης, Τσιγκελίδης 4, Χαριστος Κ. 4, Σερέτης 5, Γκουτζούχας 2, Γιανναρίδης 4, Χαριστός Σ 6, Φυλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος , Δερλάμπας 4.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 6 (2), Μυλωνάς 6, Ουρκέρογλου 6, Τσιούντος 9, Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσιόγκας 9, Σταφυλάς 3, Μυστιλιάδης 9, Κλουντζός.

Ορφέας – ΑΕ Κομοτηνής 59-68
Τα δεκάλεπτα: 11-21, 27-35, 43-49, 59-68.
ΟΡΦΕΑΣ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 15 (2), Ιακωβίδης 4, Χατζής 9 (1), Τσανάκας 4, Σύρπας 2, Χατζηανδρέου 25, Ιωσηφίδης, Κουτσιαντζής, Καρακάσης, Χαβαλές.
Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8 (2), Χονδρόπουλος 14 (2), Βάκρινος 2, Λεχούδης 19, Κουτσοβασίλης 5 (1), Καραμπέκης 10, Βαρβαρίδης 2, Παλάκης 6 (1), Λεφής 2, Σαρημπαλίδης, Μπορμπίδης, Πολυχρονιάδης.

Νεάπολη – Ίκαροι Σερρών 57-80
Τα δεκάλεπτα: 19-31, 35-46, 47-66, 57-80.
ΝΕΑΠΟΛΗ (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης 2, Χριστοδούλου 8, Φαρμάκης 3, Χύτας 2, Ζεϊμπέκης 10 (3), Χριστοφορής 4, Καραγιαννάκης 2, Δημητρόπουλος 8(2), Τσιώρας 3 (1), Ταουκίδης 16.
ΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 6, Γεωργιανός 10 (1), Τράκας 25 (3), Γκούτζιας 11, Παρχαρίδης 9 (1), Θολιώτης 11 (2), Φώτογλου 8 (1), Παπαπασχάλης, Γιαννούλης, Μποζουτζίδης, Σταματόπουλος.

Η βαθμολογία:
1) Ίκαροι 36 (17-2)
2) Παναθλητικός 35 (16-3)
3) Α.Ε. Κομοτηνής 35 (16-3)
4) Χαλκηδόνα 33 (14-5)
5) Ζέφυρος 33 (14-5)
6) Μακεδονικός 31 (12-7)
7) Ορφέας 28 (9-10)
8) ΓΑΣ Κομοτηνή 28 (9-10)
9) Ιωνικός 27 (8-11)
10) Αστέρας 26 (7-12)
11) Μαντουλίδης 24 (5-14)
12) Νεάπολη 23 (4-15)
13) Αγία Βαρβάρα 21 (2-17)
14) Νέα Μουδανιά 19 (0-19)

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 19/3, 18:00):
Χαλκηδόνα – Μακεδονικός
Μαντουλίδης – Αστέρας
Ίκαροι – ΓΑΣ Κομοτηνή
Παναθλητικός – Νεάπολη
Ζέφυρος – Ιωνικός
Αγία Βαρβάρα – Ορφέας
Α.Ε. Κομοτηνής – Νέα Μουδανιά

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σταθόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Tα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο ΑΟΠ Φαλήρου επικράτησε εντός έδρας στην παράταση του ΝΕΟΛ με…