Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 1ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 1ου βορείου ομίλου Γ’ Εθνικής

Basketa14

Σε ένα ματς… ακατάλληλο για καρδιακούς, ο γυμναστικός σύλλογος Ιωαννίνων επικράτησε στη δεύτερη παράταση της Μελίκης με 111-110 και παρέμεινε στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ήττα-σοκ υπέστη η Ελίμεια στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πρωτέα Γρεβενών (63-62), δίνοντας το δικαίωμα στους Τιτάνες Παλαμά να παραμείνουν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς έφυγαν με το διπλό από την έδρα του Αιγινιακού.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:
Νικόπολη Πρέβεζας-Απόλλων Καλαμαριάς 69-78
Ευκαρπία-Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73
Διόσκουροι Κοζάνης-Φάρσαλα 52-59
Εύαθλος-Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48
ΑΓΣΙ-Μελίκη 111-110 (87-87 κ.α., 97-97 α’ παρ.)
Πρωτέας Γρεβενών– Ελίμεια 63-62
Αιγινιακός-Τιτάνες Παλαμά 49-70

Ευκαρπία-Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73
Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας.
Τα δεκάλεπτα: 27-16, 35-30, 58-48, 78-73.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Νίκου): Ψευτογκάς 16 (2), Πούλιος, Κολότσιος 13 (3), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 13 (1), Χατζηπαππάς 2, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 28 (1), Γκαβέζος 4.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (2), Νικολαΐδης, Γκατζόπουλος, Γυμνόπουλος 18, Τέρπος 14 (1), Παπαδόπουλος, Σκαρλάτος 9 (1), Μήλλιος 2, Καραβατάκης, Βασιλείου 19.

Αιγινιακός-Τιτάνες Παλαμά 49-70
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 13-21, 28-48, 38-65, 49-70.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6 (2), Κουμανδέρης, Παρίσης 2, Παουλεάνου 15, Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 8 (2), Κυρητζώτης 7 (1), Αναστασιάδης 7 (1), Τσουτσούκας.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Φόρος): Μπιζιώτης 5 (1), Πανάρας 22 (3), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 17 (1), Χατζής 11, Αποστολάκης 2.

Εύαθλος-Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-7, 43-28, 59-39, 74-48.
ΕΥΑΘΛΟΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (1), Ημερίδης 11 (1), Ταπούτος 4, Ζεμπεκίδης 3 (1), Ζωιτσούδης, Χατζόπουλος 5 (1), Βλέτσης 5 (1), Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 20 (2), Παπαρίδης, Κούτουλας 4.
ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10 (2), Κάκος 6 (2), Βάτσιος Β., 18 (1), Αντωνίου 5 (1), Νικηφορίδης 5, Τάσης 4, Λάμπρου, Γιωτάκης, Βάτσιος Αλ, Παπαγγέλης, Λάμπρου.

Νικόπολη Πρέβεζας-Απόλλων Καλαμαριάς 69-78
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Τσιρόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 12-20, 31-33, 45-54, 69-78.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Παπίρης): Βαγενάς 4, Αργυρός 5 (1), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 12 (4), Ροντογιάννης, Πολίτης 5, Παπαμιχαήλ, Βαβέτσης, Νίκας 24 (2), Μακρόπουλος 6, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 13.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 6 (1), Αποστόλου 11 (1), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας 15, Κακουλίδης 2, Αναστασίου 11, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης 4, Στυλιανίδης 10 (1), Δοξάκης 11 (1), Χατζίδης 8.

Πρωτέας Γρεβενών- Ελίμεια 63-62
Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 36-28, 47-44, 63-62.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόβουλος, Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός, Συλλάκος 13 (2), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης, Κλωνάρας 14 (1), Κόττας 18 (3).
ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17 (4), Βλάχος 7, Τσαμπούρης, Κατσέλας, Τσαούσης 12 (2), Μαλλιούρας 11, Μακρής 8 (2), Νικολάου 7.

Διόσκουροι Κοζάνης-Φάρσαλα 52-59
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Γρεκός.
Τα δεκάλεπτα: 10-6, 27-33, 39-48, 52-29.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 14 (3), Γκουτζομήτρος 2, Μαυρίδης 11, Ζολώτας 4, Καρανώτας Στ. 2, Καρανώτας Τ. 8.
ΦΑΡΣΑΛΑ (Λιάγκας): Παπακώστας 18 (1), Ντίνος 9 (3), Ίλτσογλου, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7 (1), Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 7, Μακρής 1, Λούτας, Φούντας 15 (2), Κούργιας 2.

ΑΓΣΙ-Μελίκη 111-110 (87-87 κ.α., 97-97 α’ παρ.)
Διαιτητές
: Παζόλης, Λελούδας.
Τα δεκάλεπτα: 16-26, 44-42, 67-62, 87-87 (κ.α.), 97-97 (α’ παρ.), 111-110.
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 34, Πρέντζας 8, Μουζακίτης 23 (4), Μάκης 5, Τζίμας 2, Αυγερινός 28 (5), Μπαζάκας 2, Τσιόκας 1, Φίλιος 8.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 18 (2), Κυριάκου 3, Γιαννόπουλος 2, Κουτζιαμπασόπουλος 31 (5), Τζαφέρης, Σαζαλκίδης, Παραπούρας 29 (4), Ρογγότης 7.

Η βαθμολογία (Σε 20 αγώνες):
1. Τιτάνες Παλαμά 37 (18-2)
2. Ελίμεια 36 (16-4)
3. Διόσκουροι Κοζάνης 34 (14-6)
4. Φάρσαλα 34 (14-6)
5. Νικόπολη Πρέβεζας 34 (14-6)
6. ΑΓΣΙ 31 (11-9)
7. Ευκαρπία 30 (10-10)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 30 (10-10)
9. Εύαθλος 29 (9-11)
10. Πρωτέας Γρεβενών 28 (8-12)
11. Μελίκη 27 (7-13)
12. Αριστοτέλης Φλωρίνας 24 (4-16)
13. Βίκος Ζαγοροχώρια 23 (3-17)
14. Αιγινιακός 22 (2-18)

Επόμενη αγωνιστική (21η, 02/04):
Απόλλων Καλαμαριάς-Ευκαρπία
Αριστοτέλης Φλώρινας-Διόσκουροι Κοζάνης
Φάρσαλα-Εύαθλος
Μελίκη-Βίκος Ζαγοροχώρια
Ελίμεια-Νικόπολη Πρέβεζας
ΑΓΣΙ-Αιγινιακός
Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σταθόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Δημητριάδης: “Με τον κόσμο μας για τη νίκη”

Ο Ερμής Σχηματαρίου προέρχεται από ήττα και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα κό…