Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου Γ’ Εθνικής

esperos-aopaΣπουδαία νίκη πέτυχε ο Έσπερος ΑΟΠΑ εντός έδρας εναντίον της πρωτοπόρου Δάφνης Δαφνίου με 8465, για την 20η αγωνιστική του 1ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Την ήττα αυτή δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεί ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας από την Ερμιόνη με 7477.

Η Αχαγιά ’82 κέρδισε εντός έδρας τον ΚΑΟ Κορίνθου με 5954, ενώ ο Γλαύκος ηττήθηκε εκτός έδρας πολύ δύσκολα από την Πεύκη με 7574. Ακόμα, η Ένωση Ιλίου επικράτησε της Ακράτας με 29 πόντους (9162).

Ο Πορφύρας και ο Ίκαρος Καλλιθέας έκαναν μεγάλες νίκες απέναντι σε Άρη Πετρούπολης και Καλαμάτα με 5651 και 6763 αντίστοιχα.

Tα αποτελέσματα:
Aχαγιά ’82 – ΚΑΟ Κορίνθου 59-54
Έσπερος ΑΟΠΑ – Δάφνη Δαφνίου 84-65
Ίκαρος Καλλιθέας – Καλαμάτα 67-63
Πεύκη – Γλαύκος 75-74
Ένωση Ιλίου – Ακράτα 91-62
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ερμιόνη 74-77
Πορφύρας – Άρης Πετρούπολης 56-51
Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου.

Ένωση Ιλίου-Ακράτα 91-62
Διαιτητές
: Φάκαρος, Μαρίγλη
Tα δεκάλεπτα: 16-12, 43-30, 70-47, 91-62
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 15 (1), Μπέλλας Ι. 23 (7), Αρχιμανδρίτης 4, Φουντάς 3, Πανουσόπουλος Θ., Κατσαρός, Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 22 (4), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 11 (3), Βαλσαμούλης 4, Γεωργιάδης.
ΑΚΡΑΤΑ (Ζωντός): Γιόβας 3 (1), Λάππας 14 (1), Ζέρβας, Ολύμπιος 3 (1), Κατωπόδης 2, Μανταλβάνος Γ. 11, Λαφής 5, Οικονομόπουλος 4, Μάλλης 8 (2), Μανταλβάνος Κ. 1, Βεσκούκης 11.

Πορφύρας-Άρης Πετρούπολης 56-51
Διαιτητές
: Μπούκας, Σιδερής
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 26-26, 44-43, 56-51
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πιτσικάλης): Σίμος 2, Πάλτογλου 12 (2), Κωνσταντίνου, Παπαφωτίου 3 (1), Βούλγαρης 21 (2), Ιορδάνου 2, Καλαμαράς, Μπαρμπαρής 8, Οικονόμου 3 (1), Τρίγκας, Ντόκος 5.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 6 (1), Βενιτουράκης 2, Δρακόπουλος 1, Σταύρος 5, Δρικόγιας, Κωνσταντίνου 2, Μπαζιώτης 9 (3), Μπούτρης 8, Κυρίτσης, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 14, Βεντούρης.

Ίκαρος Καλλιθέας-Καλαμάτα 67-63
Διαιτητές: Λογοθέτης-Καμήτσος
Τα δεκάλεπτα: 20-23, 44-39, 52-55, 67-63
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος): Καράμπελας 15 (1), Μπουργάνος 11 (1), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης, Αλεξανδρόπουλος, Καλεμτζάκης 19 (2), Τσατάς 7, Σάλεχ 7, Αρναουτάκης 2, Σταθόπουλος, Τζέμης 2
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 15, Κίσσας, Κονταργύρης, Τσικούρης 10, Μαγιντόμπε 5, Σπηλιώτης, Γεωργανάς 2, Σκοπέτος 7, Τριανταφυλλόπουλος 5 (1), Δελής 19 (2)

Έσπερος ΑΟΠΑ-Δάφνη Δαφνίου 84-65
Διαιτητές
: Νάστος–Ρίζος
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-36, 65-48, 84-65
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 1, Φραντζής 26 (4), Λαμπρόπουλος 13, Ροκανάς 2, Θανόπουλος 14 (4), Παπαγεωργίου 4, Πελεκούδας 4, Νάτσκος 2, Δ. Λυμπέρης 3 (1), Αγγελόπουλος, Οικονομόπουλος 15, Σερέτης.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Πατατάς, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 8 (2), Κωνσταντώνης 9, Παλάντζας 5 (1), Γκίνης 3 (1), Μιχόπουλος 13 (1), Κορρές 14 (1), Φιλιππόπουλος 10, Τσελεμπής, Αθανασάκης.

Πεύκη-Γλαύκος 85-84
Διαιτητές
: Κουτσοδήμος-Ντάνος
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 46-47, 65-68, 85-84
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Πολύζος, Τσαμπής 20 (2), Κυριαζόπουλος 17 (4), Μελάς 18 (1), Σημαιόπουλος 9, Μπατονίδης, Κουκάκης 13, Χασάπης, Τάγαρης 8.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 2, Σερέτης 5 (1), Λαμπρόπουλος 24 (4), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 10 (1), Σταυράκης, Κάλλης 16 (2), Λιούρδης 8, Αναγνωστόπουλος 15.

Αχαγιά 82-ΚΑΟΚ 59-54
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Τσιμπούρης
Τα δεκάλεπτα: 15-7, 30-22, 40-42, 59-54.
ΑΧΑΓΙΑ 82′ (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11, Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 8 (1), Νικολάου, Χαμηλός 5 (1), Τσινόπουλος 8, Λυκούδης 3 (1), Δαβάνης 1, Νικολόπουλος 19 (2).
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος) : Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 6, Κατσαμάκης 10 (1), Κεφαλάς 10, Παβλίσεβιτς 7 (1), Δανιήλ 8 (1), Σταυρόπουλος 7 (1), Μακρής 4.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ερμιονίδα 74-77
Διαιτητές
: Κρεσταινίτης, Ροδίτης
Τα δεκάλεπτα: 30-18, 42-44, 60-60, 74-77
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 3,Καννάς 10 (2), Γραμματικός 22 (2), Βούζας 13 (3), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 5, Γιαννακόδημος, Παπαδάκης 17 (4), Πασπαλάς 2.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (2), Αγγελής 13 (2),Θωμάς 16 (4), Γκολέμης 6 (1), Βανδώρος, Ευστρατίου 11, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 22 (1), Πουλής.

Η Βαθμολογία:
1.Δάφνη 34
2. Έσπερος 33
3. Ίκαρος Ν.Σ. 32
4. ΚΑΟΚ 30
5. Ακράτα 30
6. Ένωση Ιλίου 30
7. Γλαύκος 29
8. Αχαγιά 82′ 28
9. Κεραυνός 25
10. Ερμονίδα 25
11. Ίκαρος Καλλιθές 25
12. Πορφύρας 25
13. Πεύκη 25
14. Άρης Πετρούπολης 24
15. Καλαμάτα 24

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 12/03): KΑΟΚ – Έσπερος ΑΟΠΑ, Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Καλλιθέας, Καλαμάτα – Πεύκη, Γλάυκος – Ένωση Ιλίου, Ακράτα – Ίκαρος Νέας Σμύρνης, Άρης Πετρούπολης – Αχαγιά ’82, Κεραυνός Αιγίου – Πορφύρας.
Ρεπό: Ερμιόνη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Δημητριάδης: “Με τον κόσμο μας για τη νίκη”

Ο Ερμής Σχηματαρίου προέρχεται από ήττα και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα κό…