Κεντρική Γ' Εθνική Αυτοί σφυρίζουν στη Γ’ Εθνική

Αυτοί σφυρίζουν στη Γ’ Εθνική

eok-gethniki1Φουλ δράση και αυτό το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης έκανε γνωστά τα ονόματα των διαιτητών και των κομισάριων για της αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής, σε όλους του ομίλους της κατηγορίας, που θα διεξαχθούν την Κυριακή 12 Μαρτίου.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου
ΔΑΚ Κορίνθου 17:00 ΚΑΟΚ-Έσπερος ΑΟΠΑ Στρέμπας-Τσολάκος (Τρίγκα)
1ο Δ. Χαϊδαρίου 17:00 Δάφνη Δ.-Ίκαρος Καλλιθέας Χρηστίδης Π.-Λαζαρίδης (Ζώης)
Τέντα 17:00 Καλαμάτα-Πεύκη Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Πολιτόπουλος)
Γλαύκου 17:00 Γλαύκος-Ένωση Ιλίου Μαντήλας-Τσιμπούρης (Ρόζης)
Ακράτας 17:00 Ακράτας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Σταθόπουλος-Κουτσοδήμος (Παπαδόπουλος Γ.)
Πετρούπολης 17:00 Άρης Πετρ.-Αχαγιά 82 Φάκαρος-Μαρίγλη (Κουλούρης)
Αιγίου 17:00 Κεραυνός-Πορφύρας Χαλαμπαλάκης-Κώτσου (Κωστής)

2ος Όμιλος

Σάββατο 11 Μαρτίου
Δ. Περιστεράκης 12:00 Πανναξιακός-Έσπερος Λαμίας Ορφανός Εμμ.-Γαρινή

Κυριακή 12 Μαρτίου
Αταλάντης 17:00 Λοκρός-Κάδμος Τσάτσης-Σκαλτσής (Χριστοδούλου Γ.)
Θήρας 17:00 Σαντορίνης-Προμηθέας Χαλ. Καμήτσος-Κανελλόπουλος
Βαρδινογιάννειο 16:00 ΟΦΗ-Πόλις Μακρόπουλος-Λεκατσάς (Ευαγγελινός)
Στ. Βενέτης 19:30 Διαγόρας Δρ.-Πεντέλη Αναστασίου-Πλιάκας (Πετράκης Μιχ.)
Κω 16:30 Ιπποκράτης Κω-Νίκη Αμαρουσίου Γεράνιος-Καββαδάς

3ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου
Καλαμαριάς 17:00 Απόλλων Καλ.-Πρωτέας Γρ. Παζόλης-Λελούδας (Κασαπίδης)
Φλώρινας 17:00 Αριστοτέλης-Νικόπολη Πρέβεζας Καρακώστας-Παπαθωμά (Μπαταούλα)
Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα-Ευκαρπία Μελανίδης-Ντόγκας (Μόρφη Γ.)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 Βίκος Ζαγοροχώρια-Διόσκουροι Κοζάνης Πράττος-Βασιλόπουλος (Ράπτης)
Μελίκης 17:00 Μελίκη-Εύαθλος Τσούλης-Καρκαλέτσης (Κοντόζης)
Κοζάνης 17:00 Ελίμεια-Αιγινιακός Τζιοπάνος Γ.-Μαλτέσιος (Βόντζας)
Παλαμά 17:00 Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων Πετανίδου-Κουκουλεκίδης (Τέγα)

4ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου
Μακεδονικού 18:00 Μακεδονικός-Αγ. Βαρβάρα Σαρακενίδης-Λαδάς (Λαδόπουλος)
Ποταμουδιών 18:00 Αστέρας Καβ.-Χαλκηδόνα Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου (Μπρίγκας)
Κομοτηνής 18:00 Κομοτηνή-Μαντουλίδης Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)
Νεάπολης 18:00 Νεάπολη-Ίκαροι Σ. Κέτουλας-Δολγύρας (Φωτιάδης)
Διαβατών 18:00 Ιωνικός Ιωνίας-Παναθλητικός Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωάν. (Παπαδόπουλος Ν.)
Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΜΓΣ Κομοτηνής Φούτζηλας-Λουλουδιάδης (Γιαβρής)
Ν. Μουδανιών 18:00 Ν. Μουδανιά-Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Θωμόπουλος)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Όταν μιλάει η… έδρα

    Για δεύτερη φορά μέσα σε 5 χρόνια η Κωνσταντινούπολη και το “Σινάν Ερντέμ” θα …
  • Της έχει πάρει… τον αέρα (pics, vids)

    Για τέταρτη φορά τα τελευταία έξι χρόνια, Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ Μόσχας θα διασταυρώσουν τα …
  • Όπως το 2013 (vids)

    Ύστερα από την προχθεσινή εντός έδρας ήττα της Μπασκόνια από τη Ζαλγκίρις, ο Ολυμπιακός θα…
Περισσότερα από Διονύσης Διονυσόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Μπολάτογλου: «Να είμαστε από το πρώτο λεπτό στα… κόκκινα»

Εχοντας στόχο την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα, η Ενωση Ιλίου υποδέχεται στο κλειστό …