Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

basketa6

Στον βόρειο όμιλο της Α2 γυναικών ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου συνέτριψε με 97-36 τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ ο δεύτερος της βαθμολογίας Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας της Σταυρούπολης με 50-64.

Τα αποτελέσματα:
Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 57-45
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς 50-44
Σέρρες – Ασπίδα Ξάνθης 65-56
Σταυρούπολη – Ηρακλής 50-64
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 97-36
Τιτάνες Δράμας – Πυλαία 56-51

Σέρρες – Ασπίδα Ξάνθης 65-56
Διαιτητές: Πράττος – Τσαλκιτζής Αρ.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 33-34, 46-44, 65-56.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Μαραγκού 17 (4), Τόγα 20 (3), Μπακιρτζίδου Μ. 6, Τζιαμπάζη 6 (2), Λαδοπούλου Κ. 3, Βλαχβέη 3 (1), Νασιάκου 10.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 18(4), Κουτρουβέλη, Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 2, Σουλιώτη 13, Σακουλάκη 14 (2).

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 97-36
Διαιτητές: Γιαννουλής Στ. – Λελούδας.
Τα δεκάλεπτα: 29-4, 47-15, 73-20, 97-36
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Σουλτάνη 15, Ταντουρόφσκα 30 (8), Κοτσιάφτη 6, Δημητριάδου 16, Νούλα 6, Παγκαλίδου 5, Αγκάνη, Τότση 2, Ζέρβα 8, Ζήτη 3 (1), Αγαγιώτου 2, Διαμαντοπούλου 4.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Χρηστάκη 3 (1), Γιωτίτσα Ε. 9 (1), Μεντεσίδου 20 (2), Καλτσίδου, Βαλέκα, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 4.

Σταυρούπολη – Ηρακλής 50-64
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης – Καρκαλέτσης.
Τα δεκάλεπτα: 17-25, 32-37, 35-55, 50-64.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13, Αντωνιάδου 5 (1), Πολύχρου, Κωστανάκη 10 (2), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 5, Πλάτσα 9, Πεχλιβανίδου 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου, Τσουμπερλή 8, Κωτούλα 11 (1), Γιαννούδη 3, Τσαμπούρη 15 (4), Μαργαρίτη 3, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου 3, Λογδανίδου 9, Καρακούλα 8.

Τιτάνες Δράμας – Πυλαία 56-51
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 25-18, 34-34, 49-42, 56-51.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Παράσχου, Καριώτη Κ. 4, Σαμολαδά, Γαϊτάνη Ε. 30 (1), Γιαντσιώρη 22, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Ζωγράφου, Πετρίδου 9 (1), Κοκκίνου 11, Βατσιτσίδου 8 (1), Ζιβώνη 6, Γαλιτσιάνου 16 (2), Πλουμπή 1.

Ολύμπια Λάρισας –Πιερικός Αρχέλαος 57-45
Διαιτητές: Κέτουλας – Αβραμίδου.
Τα δεκάλεπτα: 16-6, 31-14, 41-30, 57-45.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντριστέλα 4, Σουλιώτη 10, Παπαστεργίου, Λιάσκου 5 (1), Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 7 (1), Κουτσουνούρη 19 (3), Καλλίδη 10 (2).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου 2, Ζουγκουρίδου 10 (1), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 17 (2), Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Ακριτίδου, Δημητριάδου 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς 50-44
Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Δέλλας.
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 23-16, 39-28, 50-44
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 1, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 2, Ταυροπούλου 8, Μούρτου 18 (2), Ψαρρά 8, Τζίκου 7, Παπαδάκη 3 (1), Αθανασιάδου 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 5 (1), Παλλάνη 1, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 9, Σολωμού 12 (1), Φλώρου, Καϊμακτσή 4, Γραμματικού.

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 34, Ηρακλής 32, Απόλλων Καλαμαριάς 29, Ολύμπια Λάρισας 29, Πυλαίας 26, Σταυρούπολης 24, Πιερικός Αρχέλαος 24, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23, Ασπίδα Ξάνθης 23, Τιτάνες Δράμας 21, ΠΑΣ Γιάννινα 20, Σέρρες 20.
*Οι Σέρρες έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3): Ασπίδα Ξάνθης – Σταυρούπολη, Απόλλων Καλαμαριάς – Σέρρες, Πιερικκός Αρχέλαος –Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας, Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου, Πυλαία – Ολυμπια Λάρισας.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Α1 Γυναικών: Ορίστηκε το ΠΑΟΚ – ΕΦΑΟΖ

Η Α1 γυναικών σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα θα ξεκινήσει το επόμενο Σαββατοκύριακο, με…