Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Στο τέλος χάσαμε τον έλεγχο”

“Στο τέλος χάσαμε τον έλεγχο”

panathinaikos

panathinaikos-pascual-oaka-xaviΟ Παναθηναϊκός Superfoods ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 6977, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας, με τον προπονητή των “πρασίνων” να δηλώνει στην συνέντευξη Τύπου ότι ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες του για να νικήσει στο ΣΕΦ, ωστόσο τις σπατάλησε.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ισπανός τεχνικός του Παναθηναϊκού Superfoods:
“Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό γι’ αυτή τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ξεκάθαρο ότι ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο χάσαμε πολλά εύκολα καλάθια και δεν παίξαμε οργανωμένα στην επίθεση. Στο δεύτερο δεκάλεπτο βελτιωθήκαμε στην άμυνα, στην οργάνωσή μας και σε όλους τους τομείς και έτσι πλησιάσαμε στο σκορ στο τέλος της περιόδου.

Χάσαμε την ευκαιρία για τη νίκη στo τέλος της τρίτης περιόδου, κάναμε δύο λάθη στη σειρά, ο Ολυμπιακός σκόραρε δύο τρίποντα στον αιφνιδιασμό και πέρασε μπροστά. Είχαμε την ευκαιρία μας όμως και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Ηταν μια στιγμή όπου χάναμε με 3, αλλά είχαμε την ευκαιρία για τη νίκη, αλλά στο τελευταίο τρίλεπτο χάσαμε τον έλεγχο.”

Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…