Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

basketa9

Ο Απόλλων Καλαμαριάς αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τον 2ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών επικρατώντας με 49-43 του Ηρακλή.

Τα αποτελέσματα:
Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 49-43
Πιερικός – ΠΑΣ Γιάννινα 51-44
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πυλαία 57-61
Σταυρούπολη – Ολυμπιακός Βόλου 54-73
Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 62-56 παρ. (51-51 κ.α.)
Σέρρες – Τιτάνες Δράμας 45-41

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 49-43
Διαιτητές: Λουλουδιάδης – Γραικός.
Τα δεκάλεπτα: 14-12, 27-23, 32-33, 49-43.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 2, Ιγγλέζου 5 (1), Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 8, Σολωμού 12 (1), Καϊμακτσή 10 (1), Γραμματικού 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 5, Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη 10 (2), Μαργαρίτη, Γεροστεργίου 8 (1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 4.

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 62-56
Διαιτητές: Ζαχαριάδης – Λάλα.
Τα δεκάλεπτα: 11-17, 22-28, 31-44, 51-51(κ.α.), 62-56
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3 (1), Καραλίδου Σ. 22 (1), Κουτρουβέλη, Καρκώστα 12, Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή, Σαρβάνη, Σουλιώτη 14, Μαμαλίγκατζη 6, Καραλίδου Β., Σακουλάκη 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντούρα, Σουλιώτη 11 (1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 12, Κουτσουνούρη 12 (1), Καλλίδη 12 (1).

Σέρρες – Τιτάνες Δράμας 45-41
Διαιτητές: Θωμόπουλος – Θεοδωρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 28-26, 39-29, 45-41.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Τόγα 18 (2), Μπακιρτζίδου Μ. 10, Μπακιρτζίδου Α., Τζιαμπάζη 4 (1), Βλαχβέη, Νασιάκου 11, Λαδοπούλου Κ. 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Σαμολαδά 8 (1), Αρσένογλου Κ., Γαϊτάνη Ε. 20 (2), Γιαντσιώρη 8, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.

Πιερικός Αρχέλαος – ΠΑΣ Γιάννινα 51-44
Διαιτητές: Σελεβός – Πλατέλλα.
Τα δεκάλεπτα: 11-14, 21-27, 36-36, 51-44.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 16 (3), Φλώρου 8, Γκοτζαμάνη 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Δαβιτίδου 9 (1), Ακριτίδου, Κωτούλα 4, Δημητριάδου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Σαρηγιαννίδου 12, Γιωτίτσα Ε. 10, Μεντεσίδου 16, Κατσίδου, Ξανθοπούλου, Βαλέκα, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

Σταυρούπολη – Ολυμπιακός Βόλου 54-73
Διαιτητές: Σαραφενίδης – Χρυσάφης.
Τα δεκάλεπτα: 16-27, 26-44, 39-55, 54-73.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 15, Σαμαρά 7 (1), Αντωνιάδου, Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 10 (2), Κανέλογλου 11, Τσανταλη 3, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 7 (1), Αγαγιώτη 2, Ζέρβα 12, Σουλτάνη 11 (1), Τότση 2, Δημητριάδου 6, Ζήτη, Διαμαντοπούλου 2, Ταντουρόφσκα 19 (5), Κοτσιάφτη 10.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πυλαία 57-61
Διαιτητές: Τσούλης – Καρκαλέτσης.
Τα δεκάλεπτα: 9-18, 22-30, 41-42, 57-61.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 2, Καλομιτσίνη 10 (2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 2, Μούρτου 21 (1), Ψαρρά 6, Τζίκου 9, Παπαδάκη 2, Αθανασιάδου 5.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μητράγκα 3 (1), Ζωγράφου 11, Πετρίδου 11, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 7, Βατσιτσίδου 15, Καρατζά 4, Γαλιτσιάνου 10 (1).

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 26, Ηρακλής 24, Απόλλων Καλαμαριάς 24, Ολύμπια Λάρισας 22, Πυλαίας 21, Πιερικός Αρχέλαος 19, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 18, Σταυρούπολης 18, Ασπίδα Ξάνθης 17, Τιτάνες Δράμας 16, ΠΑΣ Γιάννινα 15, Σέρρες 13.
*Οι Σέρρες έχουν έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 5/2): Τιτάνες Δράμας – Σταυρούπολη, Πυλαία – Σέρρες, ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος, Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς, Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας.

Load More Related Articles
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Ο μάεστρος Μουρ κι ο Κουζέλογλου (vids)

Tο Λαύριο δημιούργησε δύο βίντεο αφιερωμένα στον Μακένζι Μουρ και τον Γιάννη Κουζέλογλου. …