Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα Ομίλου Βορρά

basketa11

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου ξεπέρασε και το εμπόδιο της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου, της οποίας και επικράτησε με 72-52, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Α2 γυναικών.

Τα αποτελέσματα:
Σταυρούπολη – Σέρρες 70-67
ΠΑΣ Γιάννινα – Ασπίδα Ξάνθης 62-49
Πυλαία – Απόλλων Καλαμαριάς 40-46
Τιτάνες Δράμας – Πιερικός Αρχέλαος 53-60
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 72-52
Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 54-77

Σταυρούπολη – Σέρρες 70-67
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Θεοδωρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 37-29, 51-53, 70-67.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 19, Σαμαρά 11 (1), Αντωνιάδου 4, Τσαμπάκου, Κωστανάκη 17 (2), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 6, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 9 (1).
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Μαραγκού 4, Τόγα 17 (1), Μπακιρτζίδου Κ. 6, Μπακιρτζίδου Μ. 19, Τζιαμπάζη 10, Βλαχβέη 4, Νασιάκου 4, Λαδοπούλου Κ. 2.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ασπίδα Ξάνθης 62-49
Διαιτητές: Τσιρόγλου – Ιορδανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 30-29, 43-42, 62-49.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 12 (2), Σαρηγιαννίδου 10, Γιωτίτσα Ε. 11, Βαλέκα 4, Μεντεσίδου 21, Καννή 2, Κατσίδου, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 11 (3), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 4, Παπαχρυσοβέργη 3, Καραλή 10, Σαρβάνη 7 (1), Σουλιώτη 4, Σακουλάκη 2, Μαμαλίγκατζη 8.

Πυλαία – Απόλλων Καλαμαριάς 40-46
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Μαλτέσιος.
Τα δεκάλεπτα: 9-12, 16-21, 28-34, 40-46.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μητραγκά 2, Ζωγράφου 6, Πετρίδου 8, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου, Βατσιτσίδου 15 (2), Ζιβώνη 2, Καρατζά 8, Γαλιτσιάνου 5 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 12(1), Ιγγλέζου, Παπαρέντη 2, Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 2, Καϊμακτσή 16 (2).

Τιτάνες Δράμας – Πιερικός/Αρχέλαος 53-60
Διαιτητές: Τοκμακίδης – Πλατέλλα.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 29-25, 44-38, 53-60.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 7 (1), Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Σαμουλαδά 6 (2), Αρσένογλου Κ. 10 (2), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18 (1), Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 21 (4), Φλώρου 24, Γκοτζαμάνη 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Κωτούλα 10, Δημητριάδου 1.

Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Ν.Ρ. 72-52
Διαιτητές: Παπαθωμά – Γκούτας.
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 37-29, 54-43, 72-52.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου, Αγαγιώτη , Σουλτάνη 28 (1), Τότση, Αγαγιώτη, Ζέρβα 8, Ντελή, Ταντουρόφκσα 20 (4), Νούλα 2, Δημητριάδου 12, Ζήτη, Αγκάνη 2, Κοτσιάφτη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 12 (3), Ταυροπούλου, Τζίκου 16, Καζαντζή 4, Μούρτου 6, Ψαρρά 2, Παπαδάκη 2.

Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 54-77
Διαιτητές: Ντόγκας – Χρυσάφης.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 27-39, 37-56, 54-77.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 10 (2), Παπαστεργίου, Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 14, Καλλίδη 22 (3), Ντούρα.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου, Τσουμπερλή 6, Κωτούλα 22 (4), Γιαννούδη, Τσακίρη, Τσαμπούρη 17 (4), Μαργαρίτη 8, Κομνηνού, Γεροστεργίου 8, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 14, Καρακούλα.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 20, Ηρακλής 19, Απόλλων Καλαμαριάς 18, Ολύμπια Λάρισας 17, Πυλαία 15, Πιερικός/Αρχέλαος 15, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14, Σταυρούπολης 14, Τιτάνες Δράμας 13, Ασπίδα Ξάνθης 13, ΠΑΣ Γιάννινα 12, Σέρρες 9.

*Οι Σέρρες έχουν έναν μηδενισμό.

** Όλες οι ομάδες έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 18/1 εξ αναβολής): Σερρών – Ολύμπια Λάρισας, Αναγέννηση Ν.Ρ. – Σταυρούπολη, Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου, Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας, Ασπίδα Ξάνθης – Πυλαία, Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα.

Load More Related Articles
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Ο μάεστρος Μουρ κι ο Κουζέλογλου (vids)

Tο Λαύριο δημιούργησε δύο βίντεο αφιερωμένα στον Μακένζι Μουρ και τον Γιάννη Κουζέλογλου. …