Κεντρική NBA Θετικός ο Κουφός, ήττα για Κινγκς (vid)

Θετικός ο Κουφός, ήττα για Κινγκς (vid)

Kostas Koufos

kostas-koufos

Οι Κινγκς έβαλαν δύσκολα στους Χιτ και προσπάθησαν να φύγουν με το διπλό από το Μαϊάμι, αλλά δεν τα κατάφεραν. Η ομάδα του Κώστα Κουφού ηττήθηκε στην παράταση με 108-96, με τον διεθνή Έλληνα σέντερ να πραγματοποιεί ακόμα μία θετική εμφάνιση. Συγκεκριμένα, μέτρησε 6 πόντους (3/3 δίποντα), 9 ριμπάουντ και 1 τάπα σε 25 λεπτά συμμετοχής.

Οι Κινγκς είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, καθώς στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας του αγώνα και με το σκορ στο 91-91, ο Γκέι (30π., 12ριμπ.) αστόχησε στο σουτ της νίκης.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γκόραν Ντράγκιτς με 25 πόντους, 8 ασίστ και 8 ριμπάουντ.

Μπαρτζώκας: «Να προσεγγίσουμε και τα επόμενα ματς σαν να είμαστε στο 0-0»

Στον τρόπο που θα πρέπει να προσεγγίσει ο Ολυμπιακός τα επόμενα παιχνίδια στάθηκε ο Γιώργο…