Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Μαρκόπουλος: “Ήρθε η κούραση στο τέλος, χάσαμε εύκολα λέι απ”

Μαρκόπουλος: “Ήρθε η κούραση στο τέλος, χάσαμε εύκολα λέι απ”

Soulis Markopoulos PAOK1

Soulis Markopoulos-PAOK

Ο ΠΑΟΚ ξανά στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν ήταν αυτός που… έπρεπε, όπως συνέβη -και- απέναντι στην Βιλερμπάν και την ΑΕΚ και λόγω της αγωνιστικής “κοιλιάς” που έκανε, η Νεπτούνας βρήκε την ευκαιρία να κερδίσει (68-63).

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Σούλης Μαρκόπουλος δήλωσε: “Ηταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για εμάς. Παίξαμε με μια καλή ομάδα που ήταν αήττητη. Σταματήσαμε τον αιφνιδιασμό και το περιφερειακό παιχνίδι της αντίπαλης ομάδας και για 35 λεπτά ήμασταν μπροστά στο σκορ, αλλά πιστεύω πως λόγω του τραυματισμού του Πέινερς (σ.σ. θλάση) αλλά του ότι οι παίκτες μας γέμισαν με φάουλ, ήρθε η κούραση και το τελευταίο πεντάλεπτο δεν μπορούσαμε να βρούμε τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι.

Χάσαμε πολλά εύκολα λέι απ. Ετσι η αντίπαλη ομάδα πήρε μια νίκη που θα μπορούσαμε να πάρουμε και εμείς, αν στο τελευταίο πεντάλεπτο ήμασταν πιο θετικοί”.

Περισσότερα από Νίκος Δραγόλιας
Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Νεραντζάκης: «Η εικόνα μας δεν είναι αυτή που πρέπε»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του αναφέρθηκε ο Στάθης Νεραντζάκης. Μετά την εκτός έδρας ήττα…