Κεντρική Γυναίκες Εύκολα ο Παναθηναϊκός την Λευκάδα

Εύκολα ο Παναθηναϊκός την Λευκάδα

pao gunaikes

pao-ginaikes

Στον αγώνα που άνοιξε την 5η αγωνιστική της Α1 γυναικών, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 54-38 της Νίκης Λευκάδας στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Οι ”πράσινες” ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 32-23. Η ομάδα από την Λευκάδα όμως δεν το έβαλε κάτω και με μία μίνι αντεπίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασε τη διαφορά στο καλάθι 39-36. Στη τελευταία περίοδο όμως η ομάδα του Πέτρου Πρέκα πάτησε το γκάζι και με ένα σερί 11-0 έκανε το 50-36 στο 36′ και τελικά έφτασε στη νίκη με 54-38.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Παναθηναϊκό που έφτασε στο 4-1, ενώ η ομάδα της Λευκάδας βρίσκεται πλέον στο 2-3.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 39-36, 54-38.