Κεντρική Διεθνή Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Έφες

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Έφες

dunston-efesΗ Αναντόλου Εφές δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μπελεντίγιε, ωστόσο πήρε την εντός έδρας νίκη με 82-75. Στο 7-1 ανέβηκε η ομάδα της Κωσταντινούπολης , πιάνοντας στην κορυφή της Φενερμπαχτσέ και Μπάνβιτ.

Το συγκρότημα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο, με 16-23, αλλά στο ημίχρονο προηγούνταν με 44-33. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι επανήλθαν στο ματς, αλλά η Εφές έφτασε στο ροζ φύλλο αγώνα. Ο Ντέσον Τόμας με 21 πόντους ήταν ο κορυφαίος για τους νικητές, ενώ ο Τζέισον Γκρέιτζερ είχε 17.

Από τους ηττημένους, οι οποίοι έπεσαν στο 5-3, 21 πόντους είχε ο Γκιλ και 15 οι Λέντο και ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ Μάλκομ Άρμστεντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 44-33, 62-57, 82-75