Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

basketa6

Με 108 έτρεχε το τραίνο του Ηρακλή, το οποίο ισοπέδωσε τις Σέρρες στο πέρασμα του, αφού επικράτησε με 108-43 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, παρέα με τον Ολυμπιακό Βόλου, που κι εκείνος με τη σειρά του διατήρησε το απόλυτο στις νίκες, επικρατώντας της Πυλαίας με 70-60.

Τα αποτελέσματα:
Σταυρούπολη-ΠΑΣ Γιάννινα 56-48
Σέρρες-Ηρακλής 43-108
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ασπίδα Ξάνθης 43-33
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 48-53
Ολυμπιακός Βόλου-Πυλαία 70-60
Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας 58-32

Σέρρες-Ηρακλής 43-108
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλα.
Τα δεκάλεπτα: 11-33, 17-60, 29-90, 43-108.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Τόγα, Μπακιρτζίδου 6, Τζιαμπάζη 19 (4), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ. 4, Λαδοπούλου Ζ., Μαραγκού 12, Στεφανίδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος, Τζιότζιος): Τσουμπερλή 17, Ελευθεριάδου 18 (2), Κωτούλα 17 (1), Γιαννούδη 14 (1), Τσακίρη, Τσαμπούρη 11 (3), Μαργαρίτη 8, Κομνηνού 10, Ξανθινίδου 4, Τζιότζιου 6, Λογδανίδου, Καρακούλα 3.

Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 48-53
Διαιτητές: Γεωργούλης-Παπαθωμά.
Τα δεκάλεπτα: 14-11, 28-27, 41-43, 48-53.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Ζουγκουρίδου 11 (3), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 3, Μπαγκλαρίδου 2, Μαλεζά, Κωτούλα 17 (3), Δημητριάδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 11, Παπαρέντη 2, Καλαντίδου 4, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 7 (1), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

Ολυμπιακός Βόλου-Πυλαία 70-60
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 43-28, 59-43, 70-60.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Χούτα, Ντελή, Παγκαλίδου 4, Ταντουρόφσκα 10 (1), Σουλτάνη 19, Τότση, Δημητριάδου 6, Ζέρβα 14, Ζήτη 5 (1), Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη 12.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μητράγκα, Ζωγράφου 2, Πετρίδου 12 (1), Γρηγοριάδου, Κόκκινου 15, Βατσιτσίδου 13 (2), Ζηβώνη 2, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 1, Δήμου 9.

Σταυρούπολη-ΠΑΣ Γιάννινα 56-48
Διαιτητές: Αν. Γιαννούλης-Θωμόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 30-24, 48-40, 56-48.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 17, Σαμαρά, Αντωνιάδου, Μητρακοπούλου, Πολύχρου 5 (1), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 17 (1), Κανέλογλου, Τσάνταλη 6 (1), Πεχλιβανίδου 5.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 5 (1), Γιωτίτσα Ε. 3, Βαλέκα, Μεντεσίδου 23 (1), Κατσίδου, Ξανθοπούλου 11, Στεργιούλα, Σταματέλου 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Καννή, Μπουκουβάλα.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ασπίδα Ξάνθης 43-33
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας.
Τα δεκάλεπτα: 12-8, 22-17, 30-23, 43-33.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 6, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 7 (1), Καζαντζή 2, Ταυροπούλου 5, Τζίκου 2, Μούρτου 5, Αγαθαγγελίδου 1, Ψαρρά 6, Παπαδάκη 4, Σαλαμάνη, Βασλαματζή 1, Αθανασιάδου 2.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3 (1), Κουτρουβέλη 4, Παπαδοπούλου 2, Παπαχρυσοβέργη 5, Καραλή 1, Σαρβάνη 3 (1), Σουλιώτη 6, Μαμαλίγκατζη 7, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίζα, Σαμαρά.

Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας 58-32
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Μαλτέσιος.
Τα δεκάλεπτα: 11-9, 29-18, 48-23, 58-32.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γαλατσιάτου 3, Ντριστέλα, Ράπτη, Σουλιώτη 8, Παπαστεργίου, Λιάσκου 5, Μαγδαλιανίδου 9 (1), Ντούρα, Κουτσουνούρη 20 (2), Καλλίδη 8, Κυλεργιώτη 5.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Αρσένογλου Μ. 2, Γαϊτάνη Ε. 15 (1), Γιαντσιώρη 11 (1), Αρσένογλου Κ., Κυριακίδου.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Ηρακλής 10, Ολυμπιακός Βόλου 10, Απόλλων Καλαμαριάς 9, Πυλαία 8, Ολύμπια Λάρισας 8, Αναγέννηση Ν.Ρ. 8, Σταυρούπολη 7, Τιτάνες Δράμας 7, ΠΑΣ Γιάννινα 6, Ασπίδα Ξάνθης 6, Πιερικός Αρχέλαος 6, Σέρρες 4.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11): Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας, Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν.Ρ., Ασπίδα Ξάνθης-Σέρρες, Ηρακλής-Σταυρούπολη, ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου, Πυλαία-Τιτάνες Δράμας.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Γέμελος: “Ευγνώμων στον Ολυμπιακό” (pic)

H Τζάκι Γέμελος επέστρεψε στις ΗΠΑ και προσπαθεί να κερδίσει ένα συμβόλαιο στο WNBA. Η Ελλ…