Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

basketa7

Στον Ολυμπιακό Βόλου πήγε το μεγάλο ντέρμπι κορυφής του ομίλου του Βορρά της Α2 Γυναικών. Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησε με 59-54 του Ηρακλή και είναι μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα:
Σταυρούπολη – Ξάνθη 63-44
Σέρρες – Απόλλων Καλαμαριάς 31-48
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος 50-56
Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 52-51
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 59-54
Ολύμπια Λάρισας – Πυλαία 73-61

Σταυρούπολη –Ασπίδα Ξάνθης 63-44
Διαιτητές
: Χατζηκώστας-Ιορδανίδης.
Τα δεκάλεπτα
: 28-16, 40-25, 54-33, 63-44.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 12, Σαμαρά 5 (1), Αντωνιάδου 8 (1), Πολύχρου 12 (3), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 7, Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 5 (1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 6.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3, Παπαδοπούλου 10 (1), Παπαχρυσοβέργη 6, Μαμαλίγκατζη 10, Σουλιώτη 2, Καρακώστα 13 (1), Μουσέγκου.

Σέρρες – Απόλλων Καλαμαριάς 31-48
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Λάλα.
Τα δεκάλεπτα: 8-12, 12-27, 22-37, 31-48.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 6, Τόγα, Μπακιρτζίδου Κ. 2, Μπακιρτζίδου Μ. 7, Τζιαμπάζη 8 (2), Βλαχβέη, Νασιάκου, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ. 6.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 4, Ιγγλέζου , Παπαρέντη 2, Τσίτσου 8 (2), Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 3, Σολωμού 12, Φλώρου, Καϊμακτσή 9, Γραμματικού 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός-Αρχέλαος 50-56
Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 24-25, 42-38, 50-56.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 1, Κουλακιώτη 3, Καζαντζή 2, Μούρτου 6, Αγαθαγγελίδου 5 (1), Ψαρρά 15 (3), Παπαδάκη 9, Τζίκου 2, Βασλαματζή 7 (2).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 8 (1), Μπουμπουλέντρα 2, Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 6, Παπανικολάου 2, Μπαγκλαρίδου 4, Κωτούλα 13, Δημητριάδου.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 52-51
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 25-23, 40-29, 52-51.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Μ. 10, Αρσένογλου Κ. 11 (3), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18 (3), Γιαντσιώρη 9, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 26 (3), Γιωτίτσα Ε., Βαλέκα, Μεντεσίδου 23 (1), Κατσίδου 2, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιωτίτσα Δ., Κάνη, Μπουκουβάλα.

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 59-54
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 30-26, 47-46, 59-54.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 16 (2), Αγαγιώτη, Σουλτάνη 22 (1), Τότση, Ζέρβα 15, Δημητριάδου, Ζήτη, Κοτσιάφτη 6.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή, Ελευθεριάδου 7, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 4, Τσαμπούρη 16 (2), Μαργαρίτη 10, Κομνηνού, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου, Λογδανίδου 6, Καρακούλα.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 73-61
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 41-36, 54-43, 73-61.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια 3 (1), Ράπτη, Σουλιώτη 12 (2), Κυριτσάκα 5, Παπαστεργίου, Σκαρλή 7 (1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 32 (4), Καλλίδη 14, Ντούρα.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μητράγκα, Πετρίδου 15 (1), Γρηγοριάδου 2, Κοκκίνου 2, Κωστούλη, Βατσιτσίδου 15 (1), Ζιβώνη 1, Καρατζά 8, Γαλιτσιάνου 16 (3), Τζήμου 2, Πλουμπή.

Η βαθμολογία (σε 7αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 14, Ηρακλής 13, Απόλλων Καλαμαριάς 13, Ολύμπια Λάρισας 12, Πυλαία 11, Σταυρούπολης 10, Αναγέννηση Ν.Ρ. 10, Τιτάνες Δράμας 10, Πιερικός Αρχέλαος 9, Ασπίδα Ξάνθης 9, ΠΑΣ Γιάννινα 8, Σέρρες 6.

*Οι Σέρρες έχουν έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12): Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας, Πιερικός/Αρχέλαος – Σέρρες, Απόλλων Καλαμαριάς – Σταυρούπολη, Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιακός Βόλου, Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας, ΠΑΣ Γιάννινα – Πυλαία.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Μένουν σπίτι και στον Παναθλητικό (vid)

Ο Παναθλητικός μένει σπίτι και φρόντισε να το δείξει μ΄έναν πολύ όμορφο τρόπο. Οι κορασίδε…