Κεντρική Γυναίκες Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Γυναικών

Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Γυναικών

paok-ginaikes-women-gynaikes-team-omadikiΤο Κύπελλο Γυναικών συνεχίζεται, με τις νίκες του Φάρου Κερατσινίου, της Ελευθερίας Μοσχάτου και του Ηρακλή να ολοκληρώνεται η 3η αγωνιστική.

1ος Όμιλος

Φάρος Κερατσινίου-Ικαρος Καλλιθέας 45-38

Τα δεκάλεπτα 8-4, 21-17, 35-25, 45-38.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης, Καραπακλάς): Λόξα 3, Βράκα 3, Καρακασίδου, Χατζηλεοντή 5, Γκριτζά 15(1), Γιαννακοπούλου, Κεχαγιά 11(1), Κοντραφούρη, Ακρίβου 3, Αλεξανδρίδου, Πετράκη 5.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Παναγιωτόπουλος):  Γιγουρτάκη 5, Στεφάτου 5(1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 10(2) Παναγιωτοπούλου, Ρουμπελάκη 12(1), Ζαχαράκη , Ζότοβα 4, Λίτσι 2, Σκορδά.

Μελίσσια-Ελευθερία Μοσχάτου 56-62

Τα δεκάλεπτα: 7-18, 29-37, 42-46, 53-53 (κ.α.), 56-62 (παρ.)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 6, Τζουγκράκη 11 (2),  Δούρου , Κοιλιαρίδη 14 (1), Παπαδρόσου 1 , Ζακυνθινού 6, Χριστακοπούλου 16 (5),  Καπερώνη 2 ,   Νικολέτου , Καλημέρη

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα 7 (1) , Δεγαίτη 9 (1), Καλάγια 8 , Ζαχαράκη 10,  Μούλτση 5 (1),  Σπαθάρη 8 (2) , Χελιώτη 13(1) , Καρανάσιου 3(1)

2ος Όμιλος

Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής 58-74

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 33-34, 50-57, 58-74

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 15(3), Σαρακατσάνη, Παγκαλίδου 3, Ταντούροφσκα 8, Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 8, Νούλα, Δημητριάδου 2, Ζήτη 4(1), Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 1, Κοτσιάφτη 9.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ξανθινίδου 2, Ελευθεριάδου 6, Κωτούλα 13(1), Γιαννούδη 9, Τσαμπούρη 20(6), Μαργαρίτη 11, Γεροστεργίου 7, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 4.

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλωνας Καλαμαριάς 44-33

Τα δεκάλεπτα: 14-8, 25-14, 33-22, 44-33

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μητράγκα, Πετρίδου 18(4), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου, Βατσιτσίδου 2, Ζιβώνη 3, Καρατζά 4, Γαλιτσιάνου 7 (1), Τζήμου 10, Πλουμπή.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 10, Ιγγλέζου, Παπαρέντη 4, Τσίτσου, Παλλάνη, Καλαντίδου 9, Ακσεχέρογλου 5, Σολωμού 2, Γαϊτανίδου, Φλώρου, Καϊμακτσή 3.

Η Β’ φάση του κυπέλλου

Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ

Νίκη Λευκάδας – Τερψιθέα Γλυφάδας

ΑΕ Πυλαίας – Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Αθηναϊκός – Παναθλητικός

Ηρακλής – Πρωτέας Βούλας

Φάρος Κερατσινίου – Ολυμπιακός

Ελευθερία Μοσχάτου – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σταθόπουλος
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών (Α’ Φάση, 2η αγωνιστική, 22/9)

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2ος Όμιλος Αλεξάνδρειο 16.00 Άρης-Ηρακλής Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ…