Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον Α’ και Β’ Όμιλο

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον Α’ και Β’ Όμιλο

b-eska

Την πρεμίερα του πρωταθλήματος είχαμε και στους δύο ομίλους της Β’ΕΣΚΑ. Στον Α’ όμιλο, νικηφόρα ξεκίνησαν οι Πρωτέας Αθηνών, ΝΕΦΟ Νικηφόρος, Κηφισιά και Θρακομακεδόνες οι οποίοι πήραν το ροζ φύλο απέναντι στους αντιπάλους τους. Ενώ, στον Β’ όμιλο, ο Κούρος Αναβύσσου μπήκε με το δεξί παίρνοντας το ντέρμπι απέναντι στην Αχαρνής, ενώ ο Αργοναύτης Τριγλίας κυριάρχησε εκτός έδρας επί της ΕΦΟΑ.

Τα αποτελέσματα:
Α’ Όμιλος:

Αμπελόκηποι – Πρωτέας 58-60
Τυφών – ΟΦΗΗ 55-63
Ολυμπιάδα Παπάγου – Κυψελιακός 66-48
Γαλάτσι – Καρέας 72-60
ΜΕΝ Ιλίου – Νικηφόρος 51-52
Κηφισιά – Φίλιππος 79-76
Γκύζη – Θρακομακεδόνες 69-70

Β’ Όμιλος:
Κούρος – Αχαρνής 71-62
Πολυνίκης – Παλατιανή 65-44
Αμιλλα – Εθν. Ελληνορ. 67-65
Κουκουβ. – Αναγ. Πετραλ. 73-82
ΕΦΟΑ – Αργοναύτης 66-80
Θεμιστοκλής – Νήαρ Ηστ 72-56
ΓΣ Χαλανδ. – Παιανία 71-68

Η βαθμολογία (σ’ έναν αγώνα) Α’ Όμιλος: Νικηφόρος 2, Κηφισιά 2, Πρωτέας 2, Θρακομακεδόνες 2, ΟΦΗΗ 2, Γαλάτσι 2, Ολυμπιάδα Παπάγου 2, Αμπελόκηποι 1, Κυψελιακός 1, Τυφών 1, Γκύζη 1, Φιλιππός 1, ΜΕΝ Ιλίου 1, Καρέα 1.

Η βαθμολογία (σ’ έναν αγώνα) Β’ Όμιλος: ΓΣ Χαλανδρίου 2, Θεμιστοκλής 2, Πολυνίκης 2, Κούρος 2, Αργοναύτης 2, Αμιλλα 2, Αναγέννηση Πετραλ. 2, Νήαρ Ηστ 1, Παλατιανή 1, Παιανία 1, Αχαρνής 1, ΕΦΟΑ 1, Εθνικός Ελληνορ. 1, Κουκουβάουνες 1.

Επόμενη Αγωνιστική (2η, 13/10) Α’ Όμιλος: Νικηφόρος – Γαλάτσι, Καρέας – Ολυμπιάδα Παπάγου, Θρακομακεδόνες – ΜΕΝ Ιλίου, Φίλιππος – Τυφών, ΟΦΗΗ – Αμπελόκηποι, Πρωτέας – Γκύζη, Κυψελιακός – Κηφισιά.

Επόμενη Αγωνιστική (2η, 13/10) Β’ Όμιλος: Εθνικός Ελληνορ. – ΓΣ Χαλανδ., Νήαρ Ηστ – Αμιλλα, Αχαρνής – Πολυνίκης, Παιανία – Κουκουβάουνες, Αργοναύτης – Κούρος, Παλατιανή – Θεμιστοκλής, Αναγέννηση Πετραλ. – ΕΦΟΑ.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Μεγάλο “μπαμ” με Ιωάννου

Μία από τις μεγαλύτερες μεταγραφές της ΕΣΚΑ ολοκλήρωσε ο Προμηθέας Χαλανδρίου, καθώς ανακο…