Κεντρική Διεθνή Συνεχίζει αήττητη η Μπάγερν του Τζόρτζεβιτς

Συνεχίζει αήττητη η Μπάγερν του Τζόρτζεβιτς

Sasa Djordjevic Panathinaikos Barcelona

Sasa Djordjevic-Panathinaikos-Barcelona

Με 4 νίκες σε ισάριθμα ματς συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Βαυαροί για το γερμανικό πρωτάθλημα αφού έκαμψαν την αντίσταση της Γκίσεν με 68-72  και παρέμειναν στην κορυφή μαζί με τη Μπάμεργκ του Νίκου Ζήση.

Η ομάδα του πρώην τεχνικού των πρασίνων αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στην έδρα της Γκίσεν αφού στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε πίσω με 40-33 (20′). Μάλιστα, παρέμεινε πίσω στο σκορ μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος (63-62), ωστόσο ανέβασε στροφές στο φινάλε και παρέμεινε αήττητη.

Με το σκορ ισόπαλο στους 68 πόντους ο Μάξι Κλέμπερ ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων, ακολούθησε καλή άμυνα και με 1/2 βολές ο Άντον Γκαβέλ «σφράγισε» τη νίκη για την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Κλέμπερ και ο Γκαβέλ με 12π. έκαστος, ενώ ακολούθησε ο Μπαρτέλ με 11π. Από την άλλη πλευρά, ξεχώρισαν ο Σίαρς (13π.) και ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Σκραμπ (12π.).

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 40-33, 54-48, 68-72