Κεντρική Διεθνή Νικητής ο Τζόρτζεβιτς

Νικητής ο Τζόρτζεβιτς

Sasa Djordjevic Panathinaikos Barcelona

Sasa Djordjevic-Panathinaikos-Barcelona

Η Μπάγερν Μονάχου του Σάσα Τζόρτζεβιτς, έκανε σεφτέ στο Eurocup, επικρατώντας με 92-84 της Μούρθια. Η ομάδα του πρώην τεχνικού του Παναθηναικόυ Superfoods, εκμεταλεύτηκε  στο έπακρον την έδρα της, παίρνοντας την νίκη ενάντια στους μαχητικούς Ισπανούς.

Οι γηπεδούχοι, πραγματοποίησαν έναν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, εξασφαλίσαν μια διαφοράς 27 πόντων (62-35). Στην συνέχεια όμως χαλάρωσαν και οι φιλοξενούμενοι, πραγματοποιώντας ένα επιμέρους σερί 31-17 στην τελευταία περίοδο, γλύτωσαν την συντριβή.

Ο Βλάντιμιρ Λούσιτς, με 20 πόντους  ήταν ο κορυφαίος από πλευράς “βαυαρών”, με τους Κλέμπερ και Μπούκερ να προσθέτουν από 12 και 11 πόντους αντίστοιχα.Ο Φακούντο Καμπάτσο με 20 πόντους και 12 ασίστ, ήταν για ακόμη φορά φορά ο κορυφαίος για την Μούρθια.

Τα δεκάλεπτα: 32-15, 62-35, 75-53, 92-84