Κεντρική Διεθνή Δια χειρός Γκάουντλοκ

Δια χειρός Γκάουντλοκ

sylven landdesberg maccabi sassari

sylven-landdesberg-maccabi-sassariΠαρόλο που βρισκόταν πίσω στο σκορ με -3 πόντους (88-85) από την εξαιρετική, Ιρόνι, μόλις λίγα δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, ο Άντριου Γκάουντλοκ πέτυχε μία απίστευτη τρίποντη-βόμβα για λογαριασμό της Μακάμπι Τελ Αβίβ και έστειλε το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, όπου εν τέλει η “ομάδα του λαού” μπόρεσε να πανηγυρίσει το θετικό αποτέλεσμα (93-97).

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ έως και το ημίχρονο(43-39), ωστόσο η Ιρόνι φάνηκε πως μπορεί να κάνει τη μεγάλη έκπληξη, μεγαλώνοντας 10 λεπτά πριν το φινάλε τη διαφορά στο +8.

Από εκεί και πέρα η παίκτες του Έρεζ Εντελστάιν, παλεύοντας μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο δικαιώθηκαν, με τα όπλα του ισαηλινού τεχνικού να… μιλάνε την κατάλληλη στιγμή και να παίρνουν τη νίκη με το τελικό 93-97.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 43-39, 62-54, 88-88 κ.α., 93-97 α’ παρ.