Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

basketa11

Με το απόλυτο στις νίκες συνέχισαν Ηρακλής και Ολυμπιακός Βόλου, οι οποίοι επικράτησαν του Πιερικού και της Ολύμπιας Λάρισας αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του ομίλου του Βορρά της Α2 γυναικών.

Οι Σέρρες έχασαν το παιχνίδι με την Πυλαία στα χαρτιά με σκορ 20-0 υπέρ των φιλοξενουμένων εξαιτίας της έλλειψης γιατρού. Οι διαιτητές περίμεναν για περίπου 25’ μετά την προγραμματισμένη ώρα έναρξης, πριν κλείσουν το φύλλο αγώνα, καταγράφοντας το περιστατικό.

Τα αποτελέσματα:
Σταυρούπολη – Τιτάνες Δράμας 56-38
Σέρρες – Πυλαία 0-20 ά.α.
Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΠΑΣ Γιάννινα 44-40
Πιερικός Αρχέλαος – Ηρακλής 41-77
Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 61-35
Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 52-64

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΠΑΣ Γιάννινα 44-40
Διαιτητές: Θωμόπουλος – Χατζηκώστας.
Τα δεκάλεπτα: 17-9, 25-15, 36-27, 44-40.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Τζίκου 7, Καζαντζή 2, Αθανασιάδου, Καλομιτσίνη 7, Ψαρρά 5 (1), Ταυροπούλου 4, Μούρτου 8, Παπαδάκη 9, Βασλαματζή, Αγαθαγγελίδου, Κουλακιώτη 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 23 (2), Γιοτίτσα Ε. 2, Μεντεσίδου 7, Ξανθοπούλου 6, Στεργιούλα 2, Σταματέλου, Γιοτίτσα Δ., Κάννη, Μπουκουβάλα.

Πιερικός Αρχέλαος – Ηρακλής 41-77
Διαιτητές: Παζόλης – Παπαθωμά.
Τα δεκάλεπτα: 12-20, 23-32, 33-61, 41-77.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Ζουγκουρίδου): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου , Ζουγκουρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι 2, Μαλεζά, Κωτούλα 16 (1), Δημητρίαδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 13, Ξανθινίδου, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 10 (1), Τσακίρη 4, Τσαμπούρη 9 (3), Μαργαρίτη 6, Κομνηνού 3, Γεροστεργίου 10, Τζιότζιου 4, Λογδανίδου 7, Καρακούλα 4.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 61-35
Διαιτητές: Γεωργούλης – Γιοβανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 20-7, 35-14, 49-30, 61-35.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 10, Ιγγλέζου 5 (1), Παπαρέντη, Τσίτσου 2, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 6, Φλώρου 13, Καϊμακτσή 13 (1), Γραμματικού.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 5 (1), Καραλίδου Σ. 9 (1), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 5 (1), Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή 4, Λαζαρίδου 4, Σαρβάνη, Σουλιώτη 2, Μαμαλίγκατζη 3, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίτζα.

Σταυρούπολη – Τιτάνες Δράμας 56-38
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Χρυσάφης.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 28-20, 41-27, 56-38.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά, Αντωνιάδου 2, Πολύχρου 8 (2), Μητρακοπούλου, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 8, Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 6, Πετρίδου 14 (1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Καριώτη Κ. 1, Αρσένογλου Μ. 2, Σαμολαδά 6, Φούντα 3, Γαϊτάνη Ε. 21 (1), Κυριακίδου 2, Αρσένογλου Κ., Παράσχου, Αθανασιάδου 1.

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 52-64
Διαιτητές: Λουλουδιάδης – Γραικός.
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 28-43, 41-50, 52-64.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι, Αργυρακούλης): Γαλιατσάτου 7, Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 9 (1), Κυριτσάκα 4, Σκαρλή 4 (1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 19, Καλλίδη 7 (1).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Κυριατζίδου 5, Σαρακατσάνη, Παγκαλίδου 3 (1), Ταντουρόφσκα 16 (4), Αγαγιώτη, Ζέρβα 10, Σουλτάνη 21, Νούλα, Δημητριάδου 3, Ζήτη 4, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 2.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 6, Ηρακλής 6, Απόλλωνας Καλαμαριάς 5, Πυλαία 5, Τιτάνες Δράμας 5,Ολύμπια Λάρισας 5, Αναγέννηση Ν.Ρ. 5, Σταυρούπολη 4, Πιερικός Αρχέλαος 4, ΠΑΣ Γιάννινα 3, Ασπίδα Ξάνθης 3, Σέρρες 2.

*Οι Σέρρες έχουν έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11): Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας, Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος, Ηρακλής – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, ΠΑΣ Γιάννινα – Σέρρες, Πυλαία-Σταυρούπολη, Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών (Α’ Φάση, 2η αγωνιστική, 22/9)

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2ος Όμιλος Αλεξάνδρειο 16.00 Άρης-Ηρακλής Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ…