Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

basketa1

Στον 2ο Όμιλο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Πυλαίας με 47-45, με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς να κάνει το ίδιο κερδίζοντας τον Ηρακλή με 56-52.

Τα αποτελέσματα:
Πυλαία – Αναγέννηση Ν.Ρ. 45-47
Ολυμπιακός Βόλου – Σταυρούπολη 61-44
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 53-41
ΠΑΣ Γιάννινα – Πιερικός/Αρχέλαος 62-63
Ηρακλής – Απόλλων Καλαμαριάς 52-56
Τιτάνες Δράμας – Σέρρες 55-31

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν.Ρ. 45-47
Διαιτητές: Τοκμακίδης – Μαλτέσιος.
Τα δεκάλεπτα: 9-16, 19-27, 38-40, 45-47.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πετρίδου 10 (2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 5, Κωστούλη, Νικολαϊδου 4, Βατσιτσίδου 9 (1), Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 4, Τζήμου 11.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 13 (2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 8, Τζίκου 2, Μούρτου 4, Αγαθαγγελίδου 3 (1), Ψαρρά 15 (4), Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.

Ολυμπιακός Βόλου – Σταυρούπολη 61-44
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 31-25, 42-34, 61-44.
Διαιτητές: Παπαθωμά – Γεωργούλης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 11 (1), Ντελή, Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 11 (1), Σουλτάνη 4, Χούτα, Αγαγιώτη, Ζέρβα 21, Ζήτη 2, Αγκάνη, Δημητριάδου 3, Κοτσιάφτη 9.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μιγδαλιά 12, Σαμαρά 7 (1), Αντωνιάδου, Σιαλδά, Τσαμπάκου 2, Πολύχρου 5 (1), Κωστανάκη 6, Κανενόγλου 5, Τσαντάλη, Πετρίδου 4, Μπεχλιβανίδου 3 (1), Αλ Μπακρί.

Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 53-41
Διαιτητές
: Χατζηκώστας-Θωμόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 18-4, 31-17, 42-24, 53-41
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γαλιατσάτου 7 (1), Ντριστέλα 1, Ράπτη, Σουλιώτη, Κυριτσάκα 8 (1), Παπαστεργίου, Λιάσκου 2, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17 (1), Καλλίδη 11 (2).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 6 (1), Καραλίδου Σ. 11 (2), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Καρακώστα 4, Σαρβάνη 3, Μαμαλίγκατζη 5 (1), Σουλιώτη 8, Σαμαρά.

ΠΑΣ Γιάννινα – Πιερικός/Αρχέλαος 62-63
Διαιτητές: Κοντογιάννης – Ιορδανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-15, 30-23, 39-51, 62-63.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 12 (1), Γιοτίτσα Ε. 9 (1), Βαλέκα 2, Μεντεσίδου 12 (1), Κατσίδου 5 (1), Ξανθοπούλου 14 (1), Στεργιούλα, Σταματέλου 2, Γιοτίτσα Δ. 6, Κάννη, Μπουκουβάλα.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Ζουγκουρίδου): Πεζή 5, Πουρσανίδου, Δαβιτίδου, Ζουγκουρίδου 13 (1), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 3 (1), Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι, Μαλεζά, Κωτούλα 21, Δημητριάδου.

Ηρακλής – Απόλλων Καλαμαριάς 52-56
Τα δεκάλεπτα
: 15-9, 27-17, 36-24, 52-36.
Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Καρκαλέσης.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 2, Τσουμπερλή 2, Κωτούλα 17 (2), Γιαννούδη 9, Τσαμπούρη 13 (3), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 1, Τζιότζιου 6, Καρακούλα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου-Γκογκάκης): Σταμπή 3, Ιγγλέζου, Παπαρέντη 3 (1), Τσίτσου 1, Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου, Σολωμού 8, Φλώρου 8, Καϊμακτσή 8.

Τιτάνες Δράμας –Σέρρες 55-31
Διαιτητές: Λάλα – Γιαννούλης.
Τα δεκάλεπτα: 15-3, 32-7, 49-21, 55-31
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 4, Παράσχου 5(1), Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Τερλίδου, Αρσένογλου Μ., Φούντα, Γαϊτάνη Ε. 22, Γιαντσιώρη 16, Σαμολαδά 4, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Νασιάκου 13, Τόγα 4, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 5, Λαδοπούλου Κ. 3, Χατζηπαύλου, Βλαχβέη 2, Στεφανίδου, Αγγειοπλάστη.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Ολυμπιακός Βόλου 4, Τιτάνες Δράμας 4, Ηρακλής 4, Ολύμπια Λάρισας 4, Απόλλωνας Καλαμαριάς 3,  Πυλαία 3, Αναγέννηση Ν.Ρ. 3, Πιερικός Αρχέλαος 3, Σταυρούπολη 2, ΠΑΣ Γιάννινα 2, Ασπίδα Ξάνθης 2, Σέρρες 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10): Σταυρούπολη – Τιτάνες Δράμας, Σέρρες – Πυλαία, Αναγέννηση Ν.Ρ.- ΠΑΣ Γιάννινα, Περικός/Αρχέλαος – Ηρακλής, Απολλων Καλαμαριάς –Ασπίδα Ξάνθης, Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών (Α’ Φάση, 2η αγωνιστική, 22/9)

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2ος Όμιλος Αλεξάνδρειο 16.00 Άρης-Ηρακλής Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ…