Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Basketa14

Μόνο ο Απόλλων Καλαμαριάς κατάφερε να υπερασπιστεί την έδρα του στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του βορείου ομίλου της Α2 γυναικών, μιας και συνέτριψε τον ΠΑΣ με 60-35.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε τις Σέρρες με 75-33, ενώ Ολυμπια Λάρισας, Τιτάνες Δράμας, Πυλαία και Ηρακλής κατάφεραν να φύγουν με το διπλό στις βαλίτσες τους.

Τα αποτελέσματα:
Σταυρούπολη – Ολύμπια Λάρισας 49-55
Σέρρες – Ολυμπιακός Βόλου 33-75
Αναγέννηση Ν.Ρ. – Τιτάνες Δράμας 48-56
Πιερικός Αρχέλαος – Πυλαία 37-47
Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΠΑΣ Γιάννινα 60-35
Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής 48-62

Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής 48-62
Διαιτητές: Ζαχαριάδης – Λάλα.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 25-34, 38-46, 48-62.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3 (1), Καραλίδου Σ. 15 (1), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 3, Παπαχρυσοβέργη 2, Καραλή 8, Καρακώστα 5, Σαρβάνη 2, Μαμαλίγκατζη 3, Καραλίδου Β. 7 (2), Γκιργκιζά, Παπαϊωάννου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 14 (1), Τσουμπερλή 7, Κωτούλα 5 (1), Γιαννούδη 12, Τσακίρη, Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 5, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου 6, Ξανθινίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Τιτάνες Δράμας 48-56
Διαιτητές: Λαδάς – Γιαννούλης.
Τα δεκάλεπτα: 15-9, 26-24, 39-37, 48-56.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μαραγκού3 (1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 10 (2), Καζαντζή 3 (1), Ταυροπούλου2, Τζίκου 3, Μούρτου 8, Αγαθαγγελίδου, Ψαρρά 3, Παπαδάκη 14 (1), Βασλαματζή 2, Αθανασιάδου.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ., Σαμολαδά 14, Αρσένογλου, Φούντα 2, Γαϊτάνη Ε. 19 (1), Γιαντσιώρη 18, Κυριακίδου 2.

Απόλλωνας Καλαμαριάς-ΠΑΣ Γιάννινα 60-35
Διαιτητές: Παπαθωμά – Γεωργούλης.
Τα δεκάλεπτα: 10-12, 28-18, 47-27, 60-35.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 5 (1), Παπαρέντη 4, Τσίτσου 8 (2), Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου 9, Σολωμού 5, Φλώρου 10, Καϊμακτσή 7.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17 (4), Γιοτίτσα Ε. 11 (3), Βαλέκα, Μεντεσίδου 3 (1), Κατσίδου, Ξανθοπούλου 4, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιοτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία 37-47
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Ιορδανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 7-8, 15-19, 29-35, 37-47.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ: Δαβιτίδου 2, Ζουγκουρίδου 5, Φλώρου 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 4, Μαλεζά, Κωτούλα 12.
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μητράγκα, Πετρίδου 3 (1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 8, Βατσιτσίδου 11 (1), Ζιβώνη, Καρατζά 4, Νικολαϊδου 2, Γαλιτσιάνου 14 (3), Τζήμου 6.

Σταυρούπολη-Ολύμπια Λάρισας 49-55
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Στ. Γιαννούλης.
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 28-31, 32-40, 49-55
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 4, Σαμαρά 14 (2), Αντωνιάδου, Πολύχρου 15 (5), Τσαμπάκου 12, Κωστανάκη, Κανέλογλου 2, Πετρίδου 2, Τσανταλη, Πεχλιβανίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γιαλιατσάτου 13, Σουλιώτη 10 (1), Κυριτσάκα 12 (1), Λιάσκου, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 18 (2), Καλλίδη 2.

Σέρρες – Ολυμπιακός Βόλου 33-75
Διαιτητές: Γρ. Αγραφιώτης – Τοκμακίδης.
Τα δεκάλεπτα: 6-23, 19-45, 26-60, 33-75.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Τόγα 7 (1), Τζιαμπάζη 11 (3), Μαραγκού 2, Λαδοπούλου Κ. 1, Νασιάκου 6, Βλάχμπεη 2, Μπακιρτζίδου Κ. 4, Αγγειοπλάστη, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Ζ., Στεφανίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13 (2), Ντελή 2, Παγκαλίδου 2, Ταντουρόφσκα 17 (3), Σουλτάνη 4, Νούλα 6, Αγαγιώτη 8 (1), Δημητριάδου 10 (1), Ζήτη 1, Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 4, Κοτσιάφτη 4.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Ολυμπιακός Βόλου 2, Απόλλωνας Καλαμαριάς 2, Ηρακλής 2, Πυλαία 2, Τιτάνες Δράμας 2, Ολύμπια Λάρισας 2, Σταυρούπολη 1, Αναγέννηση Ν.Ρ. 1, Πιερικός Αρχέλαος 1, Ασπίδα Ξάνθης 1, ΠΑΣ Γιάννινα 1, Σέρρες 1.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 23/10):
Ολυμπιακός Βόλου-Σταυρούπολη, Τιτάνες Δράμας-Σέρρες, Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ., ΠΑΣ Γιάννινα-Πιερικός Αρχέλαος, Ηρακλής-Απόλλωνας Καλαμαριάς, Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών (Α’ Φάση, 2η αγωνιστική, 22/9)

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2ος Όμιλος Αλεξάνδρειο 16.00 Άρης-Ηρακλής Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ…