Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των “αιωνίων” στην Ευρωλίγκα!

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των “αιωνίων” στην Ευρωλίγκα!

Mantzaris-Feldein-Panathinaikos-Olympiacos

Κάτι λιγότερο από ένας μήνας έμεινε για να έχουμε το πρώτο τζάμπολ στην φετινή, διαφορετική, Ευρωλίγκα. Πλέον οι 16 κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης θα αγωνιστούν όλες μεταξύ τους, εντός και εκτός έδρας σε ένα αρκετά δύσκολο και βεβαρυμένο πρόγραμμα.

Οι δύο εκπρόσωποι μας στην διοργάνωση έχουν ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα μπροστά τους και ο εφετινός χειμώνας αναμένεται συναρπαστικός.

Δείτε αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα των “αιωνίων”:

1η αγωνιστική

Τετάρτη 12 Οκτωβρίου
22:00 Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 14 Οκτωβρίου, 21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Ζαλγκίρις (Nova)

2η αγωνιστική

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου
21:15 Ολυμπιακός – Εφές (ΕΡΤ)
Παρασκευή 21 Οκτωβρίου
20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)

3η αγωνιστική

Τρίτη 25 Οκτωβρίου
21:00 Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο (Nova)
Τετάρτη 26 Οκτωβρίου
21:00 Μπάμπεργκ – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

4η αγωνιστική

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου
22:00 Λαμποράλ Κούτσα – Ολυμπιακός (Nova)
Παρασκευή 28 Οκτωβρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Ερυθρός Αστέρας (ΕΡΤ)

5η αγωνιστική

Πέμπτη 3 Νοεμβρίου
21:00 Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΡΤ)
Παρασκευή 4 Νοεμβρίου
20:45 Αναντόλου Εφές – Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)

6η αγωνιστική

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Μακάμπι Τελ Αβίβ (ΕΡΤ)
Παρασκευή 11 Νοεμβρίου
20:00 Γαλατασαράι – Ολυμπιακός (Nova)

7η αγωνιστική

Τετάρτη 16 Νοεμβρίου
20:00 Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα (Nova)
Τετάρτη 16 Νοεμβρίου
22:00 Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

8η αγωνιστική

Παρασκευή 18 Νοεμβρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Ολυμπιακός (Nova)
Παρασκευή 18 Νοεμβρίου
22:00 Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης (ΕΡΤ)

9η αγωνιστική

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
21:00 Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ (ΕΡΤ)
Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
21:45 Παναθηναϊκός Superfoods – Νταρουσάφακα (Nova)

10η αγωνιστική

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
21:00 Νταρουσάφακα – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
22:00 Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)

11η αγωνιστική

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Γαλατασαράι (ΕΡΤ)
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου
21:00 Ολυμπιακός – Ούνιξ Καζάν (Nova)

12η αγωνιστική

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου
20:00 Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου
21:45 Παναθηναϊκός Superfoods – Φενερμπαχτσέ (Nova)

13η αγωνιστική

Τρίτη 20 Δεκεμβρίου
21:00 Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας (Nova)
Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου
21:00 Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

14η αγωνιστική

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου
21:00 Μπάμπεργκ – Ολυμπιακός (Nova)
Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Μπασκόνια (ΕΡΤ)

15η αγωνιστική

Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου
21:00 Ολυμπιακός – Φενερμπαχτσέ (Nova)
Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου
18:00 Ούνιξ Καζάν – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

16η αγωνιστική

Παρασκευή 6 Ιανουαρίου
21:00 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

17η αγωνιστική

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου
22:00 Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 13 Ιανουαρίου
21:45 Παναθηναϊκός Superfoods – Αναντόλου Εφές (Nova)

18η αγωνιστική

Πέμπτη 19 Ιανουαρίου
20:30 Φενερμπαχτσέ – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)
Παρασκευή 20 Ιανουαρίου
21:00 Ολυμπιακός – Λαμποράλ Κούτσα (Nova)

19η αγωνιστική

Τρίτη 24 Ιανουαρίου
20:45 Παναθηναϊκός Superfoods – Μπαρτσελόνα (ΕΡΤ)
Τετάρτη 25 Ιανουαρίου
21:00 Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός (Nova)

20η αγωνιστική

Πέμπτη 26 Ιανουαρίου
20:00 Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)
Παρασκευή 27 Ιανουαρίου
21:00 Ολυμπιακός – Μπάμπεργκ (ΕΡΤ)

21η αγωνιστική

Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου
18:00 Ούνιξ Καζάν – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου
20:00 Γαλατασαράι – Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)

22η αγωνιστική

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Μπάμπεργκ (ΕΡΤ)
Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου
21:00 Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις (Nova)

23η αγωνιστική

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου
20:45 Φενερμπαχτσέ – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)
Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Ούνιξ Καζάν (Nova)

24η αγωνιστική

Πέμπτη 2 Μαρτίου
21:05 Μακάμπι Τελ Αβιβ – Ολυμπιακός (Nova)
Παρασκευή 3 Μαρτίου
20:15 Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)

25η αγωνιστική

Πέμπτη 9 Μαρτίου
20:00 Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)
Παρασκευή 10 Μαρτίου
21:45 Ολυμπιακός – Νταρουσάφακα (Nova)

26η αγωνιστική

Πέμπτη 16 Μαρτίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Ρεάλ Μαδρίτης (Nova)
Παρασκευή 17 Μαρτίου
21:00 Ολυμπιακός – Γαλατασαράι (ΕΡΤ)

27η αγωνιστική

Τρίτη 21 Μαρτίου
21:15 Παναθηναϊκός Superfoods – Αρμάνι Μιλάνο (Nova)
Τετάρτη 22 Μαρτίου
20:00 Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)

28η αγωνιστική

Πέμπτη 23 Μαρτίου
22:00 Μπασκόνια – Παναθηναϊκός Superfoods (ΕΡΤ)
Παρασκευή 24 Μαρτίου
21:00 Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης (Nova)

29η αγωνιστική

Πέμπτη 30 Μαρτίου
20:00 Αναντόλου Εφές – Ολυμπιακός (Nova)
Παρασκευή 31 Μαρτίου
21:45 Παναθηναϊκός Superfoods – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (ΕΡΤ)

30η αγωνιστική

Πέμπτη 6 Απριλίου
21:05 Μακάμπι Τελ Αβιβ –Παναθηναϊκός Superfoods (Nova)
Παρασκευή 7 Απριλίου
20:00, ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός (ΕΡΤ)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Όταν μιλάει η… έδρα

    Για δεύτερη φορά μέσα σε 5 χρόνια η Κωνσταντινούπολη και το “Σινάν Ερντέμ” θα …
  • Της έχει πάρει… τον αέρα (pics, vids)

    Για τέταρτη φορά τα τελευταία έξι χρόνια, Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ Μόσχας θα διασταυρώσουν τα …
  • Όπως το 2013 (vids)

    Ύστερα από την προχθεσινή εντός έδρας ήττα της Μπασκόνια από τη Ζαλγκίρις, ο Ολυμπιακός θα…
Περισσότερα από Διονύσης Διονυσόπουλος
Περισσότερα σε Ευρωλίγκα

Δειτε επισης

Ροντρίγκεθ: «Μεσίνα και Σταυρόπουλος διευκολύνουν τα πάντα»

Συνέντευξη του Σέρχιο Ροντρίγκεθ φιλοξενείσαι η εκπομπή της ΕΡΤ, «τζάμπολ», με τον Ισπανό …