Κεντρική Ελλάδα ΕΟΚ Το πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών και του Κυπέλλου

Το πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών και του Κυπέλλου

eok

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των εθνικών πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου Ελλάδας . Οι ομάδες της Α2 Ανδρών, του νοτίου ομίλου της Β’ Εθνικής, των δύο νότιων ομίλων της Γ’ Εθνικής, της Α1 Γυναικών και του νοτίου ομίλου της Α2 Γυναικών έμαθαν το πρόγραμμα τους εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Το eBasket.gr ήταν “παρών” στην κλήρωση και σας μετέφερε όλα όσα συνέβησαν στη διαδικασία.

Να σημειωθεί πως ο πρόεδρος της ΕΟΚ, Γιώργος Βασιλακόπουλος, δεν θα δώσει το “παρών”, μιας κι έχει επαγγελματικές υποχρεώσεις εκτός Αθηνών.

Η Καβάλα είναι αυτή που εξαιρείται από την κλήρωση της Α2, μέσω κλήρωσης. Σε περίπτωση που δεν προβιβαστούν οι “Αργοναύτες”, το πρόγραμμα τους θα ακολουθήσουν μία εκ των Ηρακλείου, Δόξας Λευκάδας, Πανιωνίου, Ηρακλή και Αρκαδικού.

Η πρώτη αγωνιστική της Α1 Γυναικών:
ΠΑΟΚ-Παναθλητικός
Πανιώνιος-Τερψιθέα
Παναθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Αθηναϊκός
Ολυμπιακός-Άρης
Νίκη Λευκάδας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Αναλυτικά το πρόγραμμα ΕΔΩ

Η πρώτη αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Α2 Γυναικών:
Αγία Παρασκευή-Αρκάδι
Πήγασος Κρεμαστής-ΚΑΟ Μελισσίων
Σπόρτιγκ-Ηλιούπολη
Κυρίαρχοι Παλαιάς Κοκκινιάς-Ελευθερία Μοσχάτου
Ίκαρος Καλλιθέας-Άρης Πετρούπολης
Φάρος Κερατσινίου-ΣΔΥ Τρίπολης

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα ΕΔΩ

Η κλήρωση του Κυπέλλου Γυναικών:

1ος όμιλος, 1η αγωνιστική
1. Ελευθερία Μοσχάτου-Κυρίαρχοι Παλαιάς Κοκκινιάς
2. ΣΔΥ Τρίπολης-Φάρος Κερατσινίου
3. ΚΑΟ Μελισσίων-Αρκάδι
4. Ηλιούπολη-Άρης Πετρούπολης
5. Σπόρτιγκ-Ίκαρος Καλλιθέας
6. Αγία Παρασκευή-Πήγασος Κρεμαστής

2ος όμιλος, 1η αγωνιστική
1. ΑΟ Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς
2. Ηράκλης-Τιτάνες Δράμας
3. ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΕ Πυλαίας
4. ΠΑΣ Γιάννινα-Χ
5. Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίς Ξάνθης
6. Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Τα ζευγάρια της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Γυναικών:
Άρης-ΠΑΟΚ
Νίκη Λευκάδας-Τερψιθέα
Νικητής Α19-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Αθηναϊκός-Παναθλητικός
Νικητής 20-Πρωτέας Βούλας
Νικητής 17-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Νικητής 18
Παναθηναϊκός-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Αναλυτικά το πρόγραμμα ΕΔΩ

Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2:
Αίολος Αστακού – Δόξα Λευκάδας
Μαχητές Δόξας Πεύκων – Φάρος Κερατσινίου
ΑΕΛ – Αμύντας
Ηρακλής – Λιβαδειά (Χολαργός)
Ηράκλειο – Αρκαδικός
Παγκράτι – ΓΣΛ
Ψυχικό – Δούκας
Πανιώνιος – Εθνικός

Αναλυτικά το πρόγραμμα ΕΔΩ

Η πρώτη αγωνιστική του ομίλου του Νότου της Β’ Εθνικής:
Φιλαθλητικός – Μανδραϊκός
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Παπάγου
Πρωτέας Βούλας – Τρίτωνας
Απόλλωνας Σμύρνης – Κορωπί
Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας
Έσπερος ΑΟΠΑ – Εργοτέλης
Κηφισιά – Μαρούσι
Πανελευσινιακός – Εργοτέλης

Αναλυτικά το πρόγραμμα ΕΔΩ

Η πρώτη αγωνιστική των νοτίων ομίλων της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος Νότου:
Δάφνη Δαφνίου – Άρης Πετρούπολης
Καλαμάτα – Κεραυνός Αιγίου
Γλαύκος – Πορφύρας
Ακράτα – Αχαγιά ’82
Ερμιονίδα – ΚΑΠ
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ίκαρος Καλλιθέας
Ένωση Ιλίου – Πεύκη
Ρεπό: ΚΑΟΚ

2ος όμιλος Νότου:
ΑΕ Σαντορίνης – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Πανναξιακός – Ιπποκράτης Κω
ΟΦΗ – Νίκη Αμαρουσίου
Άρης Νικαίας – Πεντέλη
Πόλις Καλλιθέας – Κάδμος
Έσπερος Λαμίας  -Προμηθέας Χαλανδρίου
Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου ομίλου ΕΔΩ

Αναλυτικά το πρόγραμμα του δεύτερου ομίλου ΕΔΩ

Τα ζευγάρια του Κυπέλλου Ανδρών:

Α΄Φάση, 1η αγωνιστική – Σάββατο 17/09/2016
01.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
02.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
03.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
04.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
05.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
06.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
07.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
08.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Β’ Φάση, 1η αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/2016
09.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
10.ΟΜΑΔΑ X – ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
11.ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
12.ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΓΣ ΚΥΜΗΣ
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΛΑΥΡΙΟ ΓΣ
14.ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
16.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Β’ Φάση / 2η Αγωνιστική – Σάββατο 24/09/2016
17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α10
18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α13
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α9
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

Β’ Φάση / 3η Αγωνιστική – Σάββατο 01/10/2016
21.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α19

Γ’Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) – Τετάρτη 05/10/2016
23.ΑΕΚ ΚΑΕ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
24.ΑΡΗΣ ΚΑΕ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
25.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ – ΠΑΟΚ ΚΑΕ
26.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες – Κυριακή 15/01/2017
27. –
28. –

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 19/02/2017

 

Παρακολουθήσατε σε Live Streaming την κλήρωση:

Το κείμενο ανανεώνεται…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σταθόπουλος
Περισσότερα σε ΕΟΚ

Δειτε επισης

Φασούλας: «Να έχει το μπάσκετ γυναικών ίδιες ευκαιρίες και ευκολίες»

Παγκόσμια μέρα της γυναίκας η σημερινή και σε αυτό το πλαίσιο ο υποψήφιος πρόεδρος της ΕΟΚ…