Κεντρική Διεθνή Προολυμπιακό Ανγκόλα – Σερβία 60-83

Ανγκόλα – Σερβία 60-83

marco kesel serbia

marco-kesel-serbia

Εύκολο έργο είχε η Εθνική ομάδα της Σερβίας κόντρα στην Ανγκόλα της οποίας και επιβλήθηκε με 83-60. Οι Σέρβοι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν ότι αυτοί είναι τα αφεντικά της αναμέτρησης, όμως οι παίκτες της Ανγκόλα κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να διατηρούνται κοντά στο σκορ (38-47).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο, η εξαιρετική άμυνα της Σερβίας (μόλις 13 πόντοι παθητικό) μετέτρεψε το τελευταίο δεκάλεπτο σε τυπική διαδικασία. Έτσι, η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς προκρίθηκε στα ημιτελικά του προολυμπιακού τουρνουά με 2×2.

Τα δεκάλεπτα: 23-30, 38-47, 51-69, 60-83.
ΑΝΓΚΟΛΑ (Ντίνις): Ντομίνγκος, Γκονσάλβες 2, Μοράις 7 (1), Σάντος 9 (3), Πάουλο, Σόουζα 2, Φερνάντεθ 3 (6ρ), Αμπρόσιο 7, Μανουέλ 3, Εντονιέμα 9 (2), Χοακίμ 9 (1), Μουρ 10 (2).
ΣΕΡΒΙΑ (Τζόρτζεβιτς): Τεόντοσιτς 8 (2τρ, 6α), Σιμόνοβιτς, Ντάνγκουμπιτς, Μπογκντάνοβιτς 12 (4τρ, 8α), Μάρκοβιτς 12 (3), Κάλινιτς, Νέντοβιτς 5 (1), Μπίρσεβιτς 6, Ραντούλιτσα 13, Γιόκιτς 17 (6ρ), Στίματς 3, Γιόβιτς 7.