Κεντρική Basket League Ολυμπιακός “Χρειαζόμαστε τη φωνή του κόσμου”

“Χρειαζόμαστε τη φωνή του κόσμου”

Papapetrou Panathinaikos Olympiacos

Papapetrou-Panathinaikos-OlympiacosΟ Ιωάννης Παπαπέτρου ανανέωσε το μπλογκ του στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ και τόνισε -μεταξύ άλλων- πως οι παίκτες του Ολυμπιακού χρειάζονται, πέρα από συγκέντρωση, τη φωνή του κόσμου τους επί 40 λεπτά.

Αναλυτικά όσα έγραψε σχετικά με τον τρίτο αγώνα της σειράς των τελικών (26/05, 19:30):

Συγκέντρωση για 40 λεπτά

Φίλες και φίλοι μου, ελπίζω να είστε καλά και να απολαμβάνετε τους τελικούς. Έχουν γίνει δύο σπουδαία ματς μέχρι στιγμής και πλέον η σειρά βρίσκεται στο 1-1. Αυτό που θέλουμε τώρα είναι να μην επαναλάβουμε το λάθος της πρεμιέρας. Αυτό θα συμβεί μόνο αν είμαστε 100% συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά.

Δεν θέλω να γράψω πολλά. Θέλω να πω μόνο ένα πράγμα στους φιλάθλους μας. “Χρειαζόμαστε τη φωνή σας και μόνο σε κάθε άμυνα, σε κάθε φάση, για 40 λεπτά, ώστε όλοι μαζί να δώσουμε τα πάντα για τη νίκη”.