Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Dafni Dafniou-A' ESKA

H πρωταθλήτρια Δάφνη Δαφνίου αφήνει την Α’ ΕΣΚΑ για τη Γ’ Εθνική με ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά με σκορ 85-74 επί της ηρωικής Παλατιανής.

Τα αποτελέσματα:
Νήαρ Ηστ-ΑΟΚ Χαλάνδρι 55-85
Δάφνη Δαφνίου-Παλατιανή 85-74
Αίολος Ταύρος-Νικηφόρος 77-68
Αιγάλεω-Διαγόρας Δρυοπιδέων 66-82
Κουκάκι-Πεύκη 60-65
Αμπελόκηποι-Ιωνικός 49-74

Νήαρ Ηστ-ΑΟΚ Χαλάνδρι 55-85
Διαιτητές: Καλδίρης, Μαραμής.
Δεκάλεπτα: 15 23, 24-43, 43-63, 55-85.
Nήαρ Ηστ (Καλαμάρας, Τουρλής): Ζεχερλής 2, Γκουτσίδης 3, Χατζηαναστασιάδης, Κοσσάρας, Λάστερ, Κοκορέλης 2, Γιαννάκης 3 (1), Καραλάκης 8 (1), Καπετζόγλου 15 (2), Μάγκος 17, Μουζακιώτης 5 (1), Σκέντζος.
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Γιαννάκης, Στεφανάκης): Aρσενίδης 11 (1), Σπανίδης 3 (1), Σβορώνος 5 (1), Βαρσάμος, Τσίγγανος 7 (1), Δημητριάδης 15, Παπαδημητράκης, Παπακωνσταντίνου 5, Μορφονιός 12 (1), Αμπελάς 16, Πουλής 9 (1), Κούτσιος 2.

Δάφνη Δαφνίου-Παλατιανή 85-74
Διαιτητές: Τσαρούχα, Θεοδωρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 21-10, 44-29, 58-50, 85-74.
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης, Ρήγγας): Τασούλας 12, Bοϊδήλος 3 (1), Ρώης 4, Κωνσταντώνης 3 (1), Μαούνης 2, Τσατσάνης 3 (1), Μιχόπουλος 14 (1), Γκίνης 32 (6), Σκούταρης 5, Κορρές 9 (1), Σκεμπές, Νικολετάκης.
Παλατιανή (Θαλασσινός, Τραχανάς): Λιαπούρης 11 (1), Βαρσαμούλης 12, Αναγνωστόπουλος 14 (2), Παπαδόπουλος 15 (2), Θαλασσινός 13 (2), Χριστόπουλος, Κατριβάνος, Χριστοφάκης 9 (1), Γαλλιός, Πετρόπουλος, Κουφός, Σπίθας.

Αίολος Ταύρος-Νικηφόρος 77-68
Διαιτητές: Θεονάς, Παπαθανασίου.
Δεκάλεπτα: 21-17, 39-34, 64-45, 77-68.
Αίολος Ταύρος (Αναγνωστόπουλος, Τσίρος): Αφαλίδης 14 (1), Γερακίνης 12, Δάφνης, Mπότσας 3, Αθανασούλας 15, Καδηγιαννόπουλος 5, Κλήμης 10 (2), Ιορδάνου 16 (1), Τσαγισβίλι, Γιάννης 2.
Νικηφόρος (Καρβούνης): Σιαμανδούρας 3, Κούρτζας, Συγλέτος 19 (3), Γεργεριτάκης 3 (1), Καμνιώτης 12, Παπαναγόπουλος 2, Κρητικός, Κυνηγάκης, Χατζηιωάννου 3 (1), Βεκρής 8 (1), Βαμβακίδης 18 (2).

Αιγάλεω-Διαγόρας Δρυοπιδέων 66-82
Διαιτητές: Σκούτας, Μπούκας
Δεκάλεπτα: 13-32, 32-50, 48-66, 66-82.
Αιγάλεω (Ρουμελιώτης): Αποσκίτης 10, Δρακόπουλος 10 (2), Αλεξίου 5, Σταυρούλης, Χανιώτης Α. 4, Χανιώτης Δ., Αθανασόπουλος 20 (1), Νίνος, Κουρής, Αναστόπουλος, Στάθης 5 (1), Τάγαρης 12.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης, Μαριάτος): Zένελι, Μονέος 4, Koυμπούρας 8 (2), Σκαλωμένος 4, Τρικαλιώτης 9 (1), Καράμπαμπας 15 (1), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 8 (1), Παπαδολιάς 10 (1), Κεσκινίδης, Παπαϊωάννου, Ντιφαντής 23.

Αμπελόκηποι-Ιωνικός 49-74
Διαιτητές: Φραγκούλη, Παπαζαχαρίας
Δεκάλεπτα: 9-16, 16-35, 30-53, 49-76.
Αμπελόκηποι (Αποστολάκης, Γεωργογάλας): Ζαχαρόπουλος, Αθανασόπουλος 5 (1), Πολύζος 2, Ιμαριάγκμπε 6, Λόλη 3 (1), Μαμαλάκης 2, Δράκος 4, Γεωργακόπουλος 8 (2), Καραλής, Βαλληνδράς 10 (2), Μουχαμάντ 5, Παραδεισάς 4.
Ιωνικός (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Δημητρακούλης 8, Τσόλης 6, Τσακίρης 7 (1), Παπανδρέου 6, Ουζουνίδης 13 (3), Ζήρος 3, Λιανδράκης 4, Τσούπρος 12, Υφαντής 7 (1), Στράγκας, Γιαννιώδης 8, Μπάτσος 2.

Κουκάκι-Πεύκη 60-65
Διαιτητές: Αποστολίδης, Γρίβα.
Δεκάλεπτα: 10-18, 25-25, 36-39, 60-65.
Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιος 8 (2), Καμπέρης, Ελαστάι, Σιδερής 6 (2), Κολοτούρος 2, Νάτσος 6 (2), Tσαλαμένι, Δολιανίτης 8 (2), Ρακιντζάκης, Μοσχονάς 23 (1), Βεζιρτζόγλου, Κατσικάκης 7.
Πεύκη (Σγούρος, Ψυχουντάκης): Τσιουμπρής 12 (1), Εμίρης 4 (1), Κοκκινάκης, Γαπκιάδης 23 (4), Κουκάκης 8, Κυριαζόπουλος, Σαμουρέλης, Κορωνίδης 14 (3), Μπαρμπαρής, Δημάκος, Κεχρής, Νικολαΐδης 4 (1).

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Το δύο στα δύο έκανε η Νήαρ Ηστ στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΣΚΑ, επικρατώντας άνετα στη…