Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Esperos-A' ESKANA

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Πορφύρας, που κέρδισε στη δεύτερη παράταση με 91-80 το Μίλωνα εκτός έδρας, για την 24η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΝΑ

Τα αποτελέσματα:
Πειραϊκός-Πέραμα Ερμής 74-59
Μίλων-Πορφύρας 80-91 (65-65 κ.α., 79-79 α’ παρ.)
Πέρα-Φοίνικας Πειραιά 71-73
Έσπερος-Π. Φάληρο 73-69
Ένωση Τραχώνων Δία-Καλλιθέα 66-59
Ερμής Πειραιά-Ένωση Νέας Περάμου 81-82 (73-73 κ.α.)
Ελευθερία Μοσχάτου-Ευρυάλη 73-71

Πειραϊκός-Πέραμα Ερμής 74-59
Διαιτητές: Αργυρούδης, Λαζόγκα.
Δεκάλεπτα: 22-13, 34-33, 60-42, 74-59
Πειραϊκός (Πουτουλίδης, Ποτόσογλου): Δαχρετζής 5, Αγγελιδάκης, Νούτσης, Καλής 8, Ζέγγος 16 (1), Σκαντζής, Πρινέας 4, Κατσούρης 11 (1), Αγγελέτος 2, Ανδρουλάκης 18 (3), Βούτας 4, Τριανταφυλλίδης 6.
Πέραμα Ερμής (Αναστασόπουλος, Πασαγιάννης): Πέππας 1, Σωτηρίου, Κατσικάδης, Παπούλης, Τζίμης 16 (1), Καίρης 7 (1), Iωάννου 12 (1), Πετράκος 6, Pαδίτσας 15 (3).

Μίλων-Πορφύρας 80-91 (65-65 κ.α., 79-79 α’ παρ.)
Διαιτητές: Σκούτας, Τσάτσης.
Δεκάλεπτα: 16-13, 22-30, 37-47, 65-65 (κ.α.), 79-79 (α’ παρ.), 80-91.
Μίλων (Καλιώρας): Καρακώστας 6, Σουλινάρης 6, Μπίκας 10 (2), Βαρυπάτης 15 (3), Μητρόπουλος 2, Μούστα 13 (2), Γεωργάκης 16 (3), Παπανικολόπουλος 12 (2), Καραγεώργης.
Πορφύρας (Παύλος): Οικονόμου 8 (2), Παλτόγλου 13 (2), Χαραλαμπίδης 5 (1), Παγίδας, Ντόκος 3, Βαμβακάρης 31, Φωτόπουλος 20 (2), Καλαμάρας, Πιτούλης 6, Τσούρτος, Τρίγκας 5 (1).

Πέρα-Φοίνικας Πειραιά 71-73
Διαιτητές: Ανδ. Παυλόπουλος, Αποστολίδης.
Δεκάλεπτα: 9-28, 31-41, 52-56, 71-73.
Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 15 (2), Βελισσαράκος 4, Καλούδης 2, Αττίκος 9, Μπίρμπας 14 (1), Αναγνώστου 15, Πετρόπουλος 4, Χαλκιάς, Παναγόπουλος, Μακρυγιάννης 4, Καρτζόγλου 4.
Φοίνικας Πειραιά (Παπανδρέου, Τσομπάνος): Ντανάς, ΤΖαγγαράκης 18, Κακολύρης 20 (5), Δεβεζόγλου 12 (1), Ρέππας 2, Φιλίππου, Γρηγοράκος 12 (2), Θωμάς 9 (1), Πάτρας.

Έσπερος-Π. Φάληρο 73-69
Διαιτητές: Κονταράτος, Τηγάνης.
Δεκάλεπτα: 12-14, 37-28, 57-50, 73-69.
Έσπερος (Μάντζαρης, Γράψας): Ντόσκορης Πρόγκας 13, Καραγιαννίδης 10, Σκαμνάκης 4, Μαρούγκας, Χαρούνι 14, Τράγος 10 (1), Παπαδάκης 7 (1), Χατζηκίδης 3 (1), Σκαμνάκης 2, Λοϊζίδης 9 (1).
Π. Φάληρο (Γκιουλέας, Κωστολιάς): Παντελής 9 (3), Αγαπητίδης, Τσορμπατσίογλου 24 (2), Αναστασόπουλος 3 (1) Λουκάκης 17, Γεωργιάδης 4, Αλεξανδρόπουλος 2, Σωτηρόπουλος 3, Συριανός 2, Τσιφτσής 5 (1).

Ένωση Τραχώνων Δία-Καλλιθέα 66-59
Διαιτητές: Πόντας, Εμ. Ορφανός.
Δεκάλεπτα: 12-17, 23-33, 48-41, 66-59.
Ένωση Τραχώνων Δία (Χαριτάτος, Καρατζούλης): Ραζής Μιχ. 8, Βαμβακάς 13, Πλατής 19 (2), Καρύκας 3 (1) Καπέτσης 2, Καδδάς 19 (1), Ραζής Β. 2, Παπαδημητρακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Αυλόγητος, Χρηστίδης Χ.
Καλλιθέα (Αναστασόπουλος): Τσιπίδης 4, Γουρδομιχάλης 7, Γραμματικός 20 (4), Σεργιένκο 12, Λαζαρίδης 6 (1), Χιώλος 2, Δαουτάκος 5 (1), Πάσμα 3, Αλευράς, Τσελεπίδης.

Ερμής Πειραιά-Ένωση Νέας Περάμου 81-82 (73-73 κ.α.)
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Καταγάς.
Δεκάλεπτα: 17-22, 32-43, 46-53, 73-73 (κ.α..), 81-82
Ερμής Πειραιά (Γαζής): Κοροπούλης Ασημακόπουλος 10 (1), Μοσχολιός 6, Βλαχάκης 38 (6), Μοσκαχλαΐδης, Μοναχός 9 (1), Θώδης Βαλές, Φιλιππόπουλος, 11, Λυμπερέας 9, Μάνδαλος1.
Ένωση Νέας Περάμου (Μιχελιουδάκης): Τουμπανιάρης 18, Τηγάνης 4 (1), Καλλιώρας 8, Μουστάκας 4, Προσελέντης, Συριστρατίδης 37 (6) Μητρόπουλος 6, Σαμπλής 6, Μελισσάς, Ασημόπουλος.

Ελευθερία Μοσχάτου-Ευρυάλη 73-71
Δεκάλεπτα: 16-11, 32-27, 50-54, 73-71.
Διαιτητές: Θεονάς, Ηλ. Χρηστίδης.
Ελευθερία Μοσχάτου (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Ζαρκαδούλας 6 (1), Τσατσάνης, Παυλιάς 22 (3), Δέλλιος 21 (3), Πέττας 7, Μόμτζος 12, Τζαφέρης, Κόλλιας, Πέτσης, Τσαραπατσάνης 3 (1).
Ευρυάλη (Τασιόπουλος, Φωτεινός): Μήτσου 4, Κακαβάς Π. 10, Σκουλούδης 8, Ψυχογιός 20 (2), Παρασκευόπουλος 5, Τσίλαγας 4, Κακαβάς Γ. 12 (2), Μαγγανάς 6, Κουβούσης 2.

Η βαθμολογία (Σε 24 αγώνες): Πορφύρας 46, Έσπερος 45, Ένωση Τραχώνων Δία 42, Μίλων 41, Καλλιθέα 40, Π. Φάληρο 35, Πειραϊκός 35, Ελευθερία Μοσχάτου 34, Φοίνικας Πειραιά 34, Πέρα 33, Ευρυάλη 32, Πέραμα Ερμής 31, Ερμής Πειραιά 28, Ένωση Νέας Περάμου 28.

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 18/04): Πορφύρας-Πέρα, Πέραμα Ερμής-Φοίνικας Πειραιά, Π. Φάληρο-Μίλων, Καλλιθέα-Έσπερος, Ευρυάλη-Ένωση Τραχώνων Δία, Ένωση Νέας Περάμου-Ελευθερία Μοσχάτου, Πειραϊκός-Ερμής Πειραιά.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…