Κεντρική Διεθνή Σαρωτική η Ούνικς

Σαρωτική η Ούνικς

kaimakoglouΣε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Ούνικς Καζάν την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κράσνι Οκτιάμπρ. Η ομάδα του Εβγκένι Πασούτιν συνέτριψε 114-80 την αντίπαλό της, πανηγύρισε την 25η νίκη της σε 29 αγώνες και παραμένει στη δεύτερη θέση της VTB League.

Η ομάδα του Καζάν έθεσε τις βάσεις για την άνετη επικράτηση από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, όταν προηγήθηκε 15-38! Ο Κιθ Λάνγκφορντ, δε, αποτέλεσε το πρώτο “βιολί” των φιλοξενούμενων, ολοκληρώνοντας το ματς με 20 πόντους.

Ο Κώστας Καϊμακόγλου, στο μεταξύ, σκόραρε 3 πόντους (1/1 δίποντο, 1/1 βολή), “μάζεψε” ισάριθμα ριμπάουντ και “μοίρασε” 1 ασίστ σε 05:32 λεπτά συμμετοχής.