Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός “Ήταν μία σκληρή ήττα”

“Ήταν μία σκληρή ήττα”

djordjevic

djordjevic

Στην ευστοχία των τριπόντων της Λαμποράλ Κούτσα και στην αστοχία των δικών τους σουτ, που τους στέρησε τη νίκη, στάθηκε ο Σάσα Τζόρτζεβιτς στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

“Ήταν μία σκληρή ήττα για εμάς. Στο ταξίδι μας στη Βιτόρια πιστεύαμε ότι θα μπορούσαμε να γυρίσουμε με 1-1. Όλοι θέλαμε να παίξουμε σωστά το παιχνίδι, αλλά η Λαμποράλ ήταν πολύ προετοιμασμένη. Συγχαρητήρια στην Λαμποράλ με πόνο καρδιάς. Κάποια τρίποντα στην τελευταία περίοδο μας έκοψαν τα πόδια.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ευστόχησαν σε 7/10 τρίποντα. Σκόραραν δηλαδή 21 πόντους από τρίποντα. Σε όλη τη σειρά των παιχνιδιών δεν ήμασταν εύστοχοι στα σουτ. Δεν τα καταφέραμε. Είναι δύσκολη ήττα για εμάς και οι επόμενες ημέρες που ακολουθούν. Θα πρέπει να βρουν το σθένος και τη θέληση για τη συνέχεια στα ελληνικά πλέι οφ”.