Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Επιθετικότητα κι ένταση τα “κλειδιά”

“Επιθετικότητα κι ένταση τα “κλειδιά”

perasovic

perasovicΟ Βέλιμιρ Περάσοβιτς τόνισε πως η επιθετικότητα κι η ένταση αποτέλεσαν τα “κλειδιά” της νίκης για τη Λαμποράλ Κούτσα, η οποία έκανε το 1-0 στην προημιτελική σειρά με τον Παναθηναϊκό.

“Νομίζω ότι ήταν ένα παιχνίδι όπου βγάλαμε πολλή ενέργεια, όμως είναι επίσης αλήθεια ότι ο Παναθηναϊκός δεν ήταν όσο καλός συνηθίζει να είναι. Νικήσαμε δείχνοντας κουράγιο, ειδικά στη δεύτερη περίοδο, όπου πήραμε το προβάδισμα και αρχίσαμε να πιστεύουμε ότι μπορούμε να νικήσουμε.

Είχαμε ένα άνετο τέλος στο ματς, όμως είμαι σίγουρος ότι δεν θα είναι έτσι την Παρασκευή. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι και αυτοί όχι. Παίξαμε καλά στην άμυνα, πήγαμε καλά στα ριμπάουντ, παίξαμε με ένταση και καταφέραμε να ελέγξουμε τα λάθη μετά το κακό πρώτο δεκάλεπτο. Η επιθετικότητα και η ένταση ήταν κλειδιά και μας βοήθησαν πολύ”, υποστήριξε ο τεχνικός των Βάσκων.

Ταβάρες: «Στόχος μου να παραμείνω στη Ρεάλ»

Απαντά στα μεταγραφικά σενάρια ο Έντι Ταβάρες. Το όνομα του Έντι Ταβάρες είναι ίσως ένα απ…