Κεντρική Διεθνή Διακοπή, παράταση και Εφές (pics)

Διακοπή, παράταση και Εφές (pics)

tyus efes buyukcekmece

tyus-efes-buyukcekmeceΗ Τράμπζοσπορ υποδέχτηκε την Αναντολού Εφές στην Τραπεζούντα και το παιχνίδι δεν άφησε κανέναν παραπονεμένο.

Στην εξέλιξη του το ματς, και πιο συγκεκριμένα 5 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, διεκόπη από το διαιτητικό τρίο, λόγω υβριστικών συνθημάτων από τους οπαδούς των γηπεδούχων. Στο σημείο αυτό αξίζει να σημειώσουμε πως οι άνθρωποι της Τράμπζοσπορ είχαν προειδοποιήσει ήδη τρεις φορές τον κόσμο τους πριν την διακοπή.

Η διακοπή ήταν γεγονός, οι διαιτητές έδωσαν συνέχεια λίγα λεπτά αργότερα και τελικά οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Εκεί η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς πήρε την νίκη με σκορ 65-73 (επιμέρους 6-14). Σπουδαία εμφάνιση από τον Ντάριο Σάριτς με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Τζέισον Γκρέιντζερ.