Κεντρική Διεθνή Κάζο για τη “Φενέρ”

Κάζο για τη “Φενέρ”

bogdanovic-fenerΗ Μπάνβιτ έκανε την “έκπληξη”, καθότι επικράτησε 76-75 της Φενέρμπαχτσε, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του τουρκικού Πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι, όντες αισθητά βελτιωμένοι στην επανάληψη, πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς προηγήθηκε 45-36 στο 20′, εντούτοις, η Μπάνβιτ ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα, πραγματοποιώντας επιμέρους σκορ 19-10 στην τρίτη περίοδο (55-55, 30′).

Ο Μπόμπι Ντίξον, δε, υπέπεσε σε λάθος στην τελευταία επίθεση του παιχνιδιού και, κατά συνέπεια, η “Φενέρ” υπέστη την πέμπτη φετινή ήττα της. Ο πρώην γκαρντ του Παναθηναϊκού, Έι Τζέι Σλότερ, μάλιστα, αποτέλεσε το πρώτο “βιολί” των νικητών, σκοράροντας 19 πόντους.

Σε ό,τι αφορά στην αντίπαλο του “Τριφυλλιού” στο Τοπ-16 της Ευρωλίγκα, που στερήθηκε τις υπηρεσίες των Κώστα Σλούκα, Πέρο Άντιτς κι Εκπέ Ουντό, ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς σημείωσε 22 πόντους, αλλά φευ.