Κεντρική Διεθνή Η Μάλαγα “διέλυσε” τη Λαμποράλ

Η Μάλαγα “διέλυσε” τη Λαμποράλ

kuzminskas-malagaΗ Μάλαγα υποχρέωσε τη Λαμποράλ Κούτσα στην έκτη ήττα της στην ACB. Η ομάδα του Χοάν Πλάθα συνέτριψε 83-56 τους Βάσκους και, μάλιστα, μες στη Βιτόρια, στο πλαίσιο της 24ης “στροφής” του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 21-19 στο 10′, εντούτοις, τα δεδομένα διαφοροποιήθηκαν άρδην στη συνέχεια. Για του λόγου το αληθές, η Μάλαγα πραγματοποίησε επιμέρους σκορ 8-19 στη δεύτερη περίοδο (29-38, 20′). Στην επανάληψη και δη στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι “έτρεξαν” σερί 10-26 (39-64, 30′) και “καθάρισαν” το ματς.

Ο Ουίλ Τόμας αποτέλεσε το “Α” και το “Ω” των νικητών, ολοκληρώνοντας το ματς με 24 πόντους και 6 ριμπάουντ. Οι Άνταμ Χάνγκα και Ντάριους Άνταμς, στον αντίποδα, σημείωσαν 15 και 13 πόντους αντίστοιχα, αλλά φευ. Ο Γιάννης Μπουρούσης, δε, πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή εμφάνισή του, μετρώντας μόλις 4 ριμπάουντ και 2 τελικές πάσες σε 17:01.

Περισσότερα από Νίκος Σαρηγιαννίδης

Απίστευτο ξύλο σε φιλικό! “Βροχή” τα… μπουκέτα (vid)

Σε ρινγκ μετατράπηκε το παρκέ στον φιλικό αγώνα μεταξύ της Οντέσα με την Τερμοπίλ στην Ουκ…