Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

A'eska1

Χωρίς απώλειες προχώρησαν οι πρωτοπόροι της Α’ ΕΣΚΑ. Η Δάφνη Δαφνίου, η οποία θέλει να τερματίσει με την απευθείας άνοδο στο… τσεπάκι της, πέρασε από την έδρα του Αιόλου Ταύρου (54-72), ενώ η Πεύκη έκανε την άλωση της Καισαριανής, με νίκη κόντρα στη Νήαρ Ηστ (74-82).

Τα αποτελέσματα:
Νικηφόρος – Διαγόρας Δρυοπιδέων 62-69
Ιωνικός – Παλατιανή 70-66
Αίολος Ταύρος – Δάφνη Δαφνίου 54-72
Νήαρ Ηστ – Πεύκη 74-82
Αιγάλεω – Κουκάκι 78-58
Αμπελόκηποι – Γ.Σ. Χαλανδρίου 71-62

Νικηφόρος-Διαγόρας Δρυοπιδέων62-69
Διαιτητές: Πόντας, Φραγκούλη.
Δεκάλεπτα: 13-21, 26-35, 46-53, 62-69.
Νικηφόρος (Καρβούνης): Σιαμανδούρας 13, Συγλέτος 12 (4), Γεργεριτάκης, Καμνιώτης 4, Παπαναγόπουλος 3 (1), Μασσαχός, Μπορακάι, Χατζηιωάννου 4 (1), Βεκρής 9 (1), Ζαχαρόπουλος 2, Βαμβακίδης 15 (2).
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Μονέος 4, Koυμπούρας 6 (1), Σκαλωμένος 9 (1), Τρικαλιώτης 2, Καράμπαμπας, Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 10 (2), Παπαδολιάς 20 (1), Παπαϊωάννου 7, Ντιφαντής 9.

Ιωνικός-Παλατιανή 70-66
Διαιτητές: Θεονάς, Σιώκας
Δεκάλεπτα: 24-12, 37-26, 52-46, 70-66.
Ιωνικός (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Δημητρακούλης 2, Τσόλης 3 (1), Τσακίρης 26 (3), Πιτταράς, Παπανδρέου 14 (1), Ουζουνίδης, Ζήρος 12 (1), Τσούπρος 1, Υφαντής 3 (1), Στράγκας 3, Μπάτσος 6, Οικονομόπουλος.
Παλατιανή (Μπαρμπέρης, Τραχανάς): Λιαπούρης 17 (1), Τούντας, Βαρσαμούλης 4, Παπαδόπουλος 13, Θαλασσινός 18 (2), Χριστόπουλος 4, Κατριβάνος 4, Χριστοφάκης 6 (2), Γαλλιός, Κουφός, Πετρόπουλος, Μανθιός.

Αίολος Ταύρος-Δάφνη Δαφνίου 54-72
Διαιτητές: Μπούκας, Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 10-20, 24-38, 36-58, 54-72.
Αίολος Ταύρος (Αναγνωστόπουλος, Τσίρος): Αφαλίδης 8, Τσιγγενόπουλος 2, Γερακίνης 3, Mπότσας 3 (1), Αθανασούλας 15, Καδηγιαννόπουλος 1, Κορκοσούρας 4, Ιορδάνου 14, Τσαγισβίλι, Γιάννης 2, Μαρίνος 2, Μαμουνής.
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης, Ρήγγας): Τασούλας 10, Βοϊδήλος, Ρώης 14 (4), Κωνσταντώνης 12 (2), Μαούνης, Τσατσάνης 1, Μιχόπουλος 6, Γκίνης 13 (3), Βλαβιανός 1, Σκούταρης 12 (1), Κορρές 3, Νικολετάκης.

Νήαρ Ηστ-Πεύκη 74-82
Διαιτητές: Μπίκας, Μαγκουνής.
Δεκάλεπτα: 13-20, 27-39, 51-60, 74-82.
Nήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου, Καλαμάρας): Χατζηκωστής 23 (5), Γκουτσίδης, Κοσσάρας, Ζεχερλής 10 (2), Κοκορέλης, Γιαννάκης, Καραλάκης 10 (2), Καπετζόγλου 11 (1), Μάγκος 16, Μουζακιώτης 4, Κούλης, Σκέντζος.
Πεύκη (Σγούρος, Ψυχουντάκης): Τσιουμπρής 25 (3), Εμίρης 6 (1), Κοκκινάκης, Γαπκιάδης 10 (2), Κουκάκης 7, Κυριαζόπουλος 2, Κορωνίδης 12 (4), Μπαρμπαρής 14, Δρικόγιας 2, Κεχρής 2, Νικολαΐδης 2.

Αιγάλεω-Κουκάκι 78-58
Διαιτητές: Καραβίτης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 23-14, 40-25, 54-39, 78-58.
Αιγάλεω (Ρουμελιώτης): Αλεξανδρόπουλος, Αποσκίτης 11 (1), Δρακόπουλος 3 (1), Αλεξίου 3, Σταυρούλης, Χανιώτης Α. 17 (4), Χανιώτης Δ. 1, Αθανασόπουλος 25 (3), Νίνος, Αναστόπουλος, Τάγαρης 16, Στάθης 2.
Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιος 17 (1), Καμπέρης 2, Σιδερής 5 (1), Κολοτούρος 9 (1), Δολιανίτης 2, Μπούκας, Νάτσος 8 (1), Τσαλαμένι, Μοσχονάς 2, Βεζιρτζόγλου, Καραγιώργης 7, Κατσικάκης 6.

Η βαθμολογία (μετά από 18 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 31, Πεύκη 30, Διαγόρας 29, Ιωνικός 29, Κουκάκι 27, ΑΟΚ Χαλάνδρι 25, Αίολος Ταύρος 25, Παλατιανή 23, Νικηφόρος 23, Αιγάλεω 21, Νήαρ Ηστ 20, ΓΣ Χαλάνδρι 20, Αμπελόκηποι 18.

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 29/02): Παλατιανή-Νικηφόρος, Γ.Σ. Χαλανδρίου-Νήαρ Ηστ, Πεύκη-ΑΟΚ Χαλάνδρι, Δάφνη Δαφνίου-Αμπελόκηποι, Αιγάλεω-Αίολος Ταύρος, Κουκάκι-Διαγόρας Δρυοπιδέων. Ρεπό: Ιωνικός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Με δύο αναβολές και άδεια γήπεδα λόγω κορωνοϊού διεξήχθη η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματο…