Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

A'eskana1

Μόνος στην κορυφή της κατάταξης της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, ύστερα από 17 αγωνιστικές, έμεινε ο Πορφύρας που κέρδισε με 59-49 στην Ευρυάλη και εκμεταλλεύτηκε την εντός έδρας ήττα-σοκ του Έσπερου από την Ελευθερία Μοσχάτου.

Τα αποτελέσματα:
Πορφύρας-Ευρυάλη 59-49
Μίλων-Ερμής Πειραιά 76-62
Πέρα-Πειραϊκός 59-56
Έσπερος-Ελευθερία Μοσχάτου 63-65
Φοίνικας Πειραιά-Ένωση Νέας Περάμου 90-75
Πέραμα Ερμής-Ένωση Τραχώνων Δία 54-61
Π. Φάληρο-Καλλιθέα 81-79

Πορφύρας-Ευρυάλη 59-49
Διαιτητές: Πόντας, Πολυχρόνης.
Δεκάλεπτα: 17-12-30-28,47-36.
Πορφύρας (Παύλος): Oικονόμου 5 (1), Παλτόγλου 11 (1), Xαραλαμπίδης, Παγίδας, Nτόκος 5 (1), Bαμβακάρης 16, Φωτόπουλος 10 (1), Καλαμαράς 2, Πιτούλης 5 (1), Tσούρτος, Tρίγκας 5.
Ευρυάλη (Tασιόπουλος): Μήτσου 2, Kακαβάς Π. 7, Σκουλούδης 5, Ψυχογιός 12 (1), Παρασκευόπουλος 4 (1), Tσίλαγας 3, Δαγτζής 7, Kακαβάς, Mαγγανάς 7, Kουβούσης 2.

Μίλων-Ερμής Πειραιά 76-62
Δεκάλεπτα: 13-09, 39-24, 47-42, 76-62.
Διαιτητές: Στρέμπας, Αθανασόπουλος.
Μίλων (Καλιώρας, Λαμπράκης): Καρακώστας 4, Σουληνάρης 12, Μπίκας 12 (1), Βαρυπάτης 11 (2), Γεωργάκης 2, Μούστα 13, Μητρόπουλος 4 (1) Παπανικολόπουλος 9 (1), Χαραλαμπίδης, Καραγεώργης 7 (1), Δεκαβάλας 2.
Ερμής Πειραιά (Γαζής, Μάρδας): Κοροπούλης 14, Ασημακόπουλος 19, Μοσχολιός 2, Μουτράν 15 (1), Μοσχοχλαίδης 2, Φιλιππόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Μάνδαλος 2, Μοναχός 3, Θώδης.

Πέρα-Πειραϊκός 59-56
Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα.
Δεκάλεπτα: 20-04, 30-21, 44-36, 59-56.
Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 6 Βελισσαράκος, Καλούδης 14 (4) Αττίκος 1, Μπίρμπας 18 (4), Αναγνώστου 5, Πετρόπουλος 5 (1), Μαρούλης 6, Μακρυγιάννης 2 Καρτζόγλου, Λούκας 2.
Πειραϊκός (Ποτόσογλου, Πουτουλίδης): Δαχρετζής 5, Καλής 2, Ζέγγος 18 (4), Ξυδούς , Κατσούρης 17 (1), Αγγελέτος 8 (1), Ανδρουλάκης, Βούτας 1, Τριανταφυλλίδης 5.

Έσπερος-Ελευθερία Μοσχάτου 63-65
Διαιτητές: Γιακείμη,Ι. Ορφανός.
Δεκάλεπτα: 15-21, 32- 33, 44-46, 63-65.
Έσπερος (Μάντζαρης, Γράψας): Ντόσκορης 6 (1), Καραγιαννίδης 2, Καρέλας, Καρλάφτης 9 (3), Λοϊζίδης 8 (2), Παπαδάκης 8 (2), Μαντζιώρης , Χαρούνι 24, Τράγος 4 , Μαρούγκας , Πρόγκας 2.
Ελευθερία Μοσχάτου (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Ζαρκαδούλας 20 (3) (12 ριμπ), Τσατσάνης 8 (1), Παυλιάς 2, Δέλλιος 7 (1), Πέττας 13, Τζαφέρης , Κόλλιας , Πέτσης 10 (2), Γιαννόπουλος, Τσαραπατσάνης.

Φοίνικας Πειραιά-Ένωση Νέας Περάμου 90-75
Διαιτητές: Κονταράτος, Αργυρούδης.
Δεκάλεπτα: 10-21, 39-37, 64-60, 90-75.
Φοίνικας Πειραιάς(Παπανδρέου, Τσομπάνος): Ντανάς 8 (2), Τζαγγαράκης 19, Κακολύρης 10 (2), Δεβεζόγλου 8 (2), Ρέππας 14, Φιλίππου 9 (2), Γρηγοράκος 8 (2), Βλάμης, Θωμάς 14 (2), Κοντόπουλος, Πάτρας.
Ένωση Νέας Περάμου (Μιχελουδάκης): Τουμπανιάρης Ι. 11, Τηγάνης , Τσέλιος 6, Καραίσκος 4 (1), Προσελέντης 10 (2), Συριστατίδης 33 (4) Τουμπανιάρης Δ. 2, Μητρόπουλος 6 (1), Σαμλί 3, Μελισσάς.

Πέραμα Ερμής-Ένωση Τραχώνων Δία 54-61
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καλαντζής.
Δεκάλεπτα: 8-9, 18-21, 35-41, 54-61.
Πέραμα (Μανδραγός, Πολίτης): Πέππας 9, Πουλημενέας, Αρώνης 8, Σωτηρίου, Παπουλής, Τζίμης 16 (2), Καίρης 7 (1), Ιωάννου 2, Πετράκος 4, Ραδίτσας 8 (2).
Ένωση Τραχώνων Δία (Χαριτάτος): Ραζής Μ., Βαμβακάς 21 (2), Πλατής 17 (1), Παπαδημητρακόπουλος 7, Καπέτσης, Καδδάς 8, Ξυνογαλάς 2, Χρηστίδης Ραζής Β. 6 (1).

Π. Φάληρο-Καλλιθέα 81-79
Διαιτητές: Φ. Καλογερόπουλος, Τσαχάκης.
Δεκάλεπτα: 27-20, 39-35, 58-54, 81-79.
Π. Φάληρο (Γκιουλέας Κωστολιάς): Συριανός 5 (1), Μάγλος, Σωτηρόπουλος 8, Λουκάκης 9, Τσορμπατσίογλου 21 (5), Αναστασόπουλος 3 (1), Τσιφτσής 23 (2), Παντελής 4 (1), Μπόθος 6, Αγαπητίδης, Γεωργιάδης 2, Κοκορέτσης.
Καλλιθέα (Δρουμπούκης, Ιμπραημάκης): Καβαλάρης, Τσιπίδης 8, Γουρδομιχάλης 2, Γραμματικός 18 (3), Σεργιένκο 5, Λαζαρίδης 2, Χιόλος 9, Δαουτάκος 5, Κετέμα 18 (3) Πάσμα 12 (2), Αλευράς.

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Πορφύρας 33, Έσπερος 32, Ένωση Τραχώνων Δία 30, Μίλων 30, Καλλιθέα 29, Π. Φάληρο 26, Πέρα 25, Φοίνικας Πειραιά 25, Πειραϊκός 24, Ελευθερία Μοσχάτου 23, Ευρυάλη 21, Πέραμα Ερμής 21, Ερμής Πειραιά 19, Ένωση Νέας Περάμου 19.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 22/02): Ένωση Νέας Περάμου-Πορφύρας, Πειραϊκός-Φοίνικας Πειραιά, Ερμής Πειραιά-Πέρα, Ελευθερία Μοσχάτου-Μίλων, Ένωση Τραχώνων Δία-Έσπερος, Καλλιθέα-Πέραμα Ερμής, Ευρυάλη-Π. Φάληρο.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Τι και αν υπάρχει κόσμος στο γήπεδο τι όχι το τρένο του Ίκαρου Καλλιθέας δεν έχει σταματημ…