Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

A' ESKA

Μετά από ένα παιχνίδι με αρκετές ανατροπές ο Αίολος Ταύρος επιβλήθηκε στην τρίτη παράταση με 88-86 (66-66 κ.α., 76-76 α’ παρ., 82-82 β’ παρ.) του Διαγόρα Δρυοπιδέων, για τη 13η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ

Τα αποτελέσματα:
Γ.Σ. Χαλανδρίου-Πεύκη 61-85
Νήαρ Ηστ-Ιωνικός 78-69
Αιγάλεω-Παλατιανή 61-58
Αίολος Ταύρος-Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-86 (κ.α. 66-66, α’ παρ. 76-76)
Κουκάκι-ΑΟΚ Χαλάνδρι 63-59
Αμπελόκηποι-Νικηφόρος 59-72

Γ.Σ. Χαλανδρίου-Πεύκη 61-85
Διαιτητές: Τσώνος, Σπυρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-20, 31-36, 43-57, 61-85.
Γ.Σ. Χαλανδρίου (Καρούτζος, Μαστοράκης): Αποστόλου 13 (1), Δαμίγος 7, Κόκκαλης, Αντωνόπουλος 7, Αρσενικός, Παρδαβέλλας, Ευαγγελίτσης, Στεργίου 9, Κωστόπουλος 4, Koκκινάκος 6, Κολαξής 5, Τσιάτσιος 10 (1).
Πεύκη (Σγούρος, Ψυχουντάκης): Τσιουμπρής 26 (2), Παπαδημητρίου 2, Εμίρης 18 (1), Γαπκιάδης 16 (1), Κουκάκης 6, Κυριαζόπουλος 3 (1), Σαμουρέλης 2, Κορωνίδης 3 (1), Μπαρμπαρής 7, Δρικόγιας, Κεχρής 2, Νικολαΐδης.

Νήαρ Ηστ-Ιωνικός 78-69
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αναστασίου.
Δεκάλεπτα: 14-22, 31-39, 50-51, 78-69.
Nήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου, Καλαμάρας): Λάστερ, Χατζηκωστής 12, Γκουτσίδης 12 (2), Μπουραζάνης 3 (1), Ζεχερλής 3 (1), Γιαννάκης, Καλαράς 1, Καπετζόγλου 30 (3), Μάγκος 12, Μουζακιώτης 3 (1), Κούλης 2, Σκέντζος.
Ιωνικός (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Δημητρακούλης), Τσόλης 3 (1), Τσακίρης 30 (3), Παπανδρέου 8, Ουζουνίδης, Ζήρος 11 (1), Τσούπρος, Υφαντής 5, Στράγκας 4, Μπάτσος 8.

Αιγάλεω-Παλατιανή 61-58
Διαιτητές: Διμπινούδης, Σιώκας.
Αιγάλεω (Ρουμελιώτης, Βουτσελάς): Σταυρούλης, Δρακόπουλος, Αλεξίου, Μένος, Χανιώτης Δ., Χανιώτης Α., Κωνσταντινίδης, Αθανασόπουλος, Αναστόπουλος, Τάγαρης, Στάθης.
Παλατιανή (Μπαρμπέρης, Τραχανάς): Λιαπούρης, Βαρσαμούλης, Παπαδόπουλος, Θαλασσινός, Χριστόπουλος, Χριστοφάκης, Αναγνωστόπουλος, Κατριβάνος, Κουφός, Γαλλιός, Ανδροβιτσανέας, Μανθιός.

Αίολος Ταύρος-Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-86 (66-66 κ.α., 76-76 α’ παρ., 82-82 β’ παρ.)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Παυλόπουλος.
Δεκάλεπτα: 13-14, 33-34, 46-47, 66-66 (κ.α.), 76-76 (α’ παρ.), 82-82 (β’ παρ.), 88-86.
Αίολος Ταύρος (Αναστασόπουλος, Τσίρος): Αφαλίδης 21 (1), Τσιγγενόπουλος, Γερακίνης 4, Αθανασούλας 8, Καδηγιαννόπουλος 4, Κορκοσούρας 18 (2), Ιορδάνου 3 (1), Γιάννης, Μπότσας, Μαρίνος 18 (4), Μαμουνής 12 (3).
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Καράμπελας Ι., Καράμπελας Π.): Ζένελι, Μονέος 9 (1), Σκαλωμένος 12, Τρικαλιώτης 13 (2), Καράμπαμπας 11, Μαυροειδάκος 14, Καρασταμάτης 14 (2), Μπούχαλης, Κουμπούρας, Παπαδολιάς, Παπαϊωάννου 3, Ντιφαντής 10.

Κουκάκι-ΑΟΚ Χαλάνδρι 63-59
Διαιτητές: Γιακείμη, Αποστολίδης.
Δεκάλεπτα: 19-11, 38-22, 49-38, 63-59.
Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιο 4, Καμπέρης 3, Σιδερής 5 (1), Κολοτούρος 1, Δολιανίτης 6 (2), Νάτσος 15, Αποστόλου 4, Τσαλαμένι, Μοσχονάς, Βεζιρτζόγλου 8 (2), Καραγιώργης 11, Κατσικάκης 6.
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Γιαννάκης, Στεφανάκης): Aθανασιάδης, Γκατζούλης, Σβορώνος, Βαρσάμος, Τσίγγανος, Δημητριάδης, Παπακωνσταντίνου, Μορφονιός, Αμπελάς, Πουλής, Παπαδημητράκης, Δανάσκος.

Αμπελόκηποι-Νικηφόρος 59-72
Διαιτητές: Κάρδαρης, Φραγκούλη.
Δεκάλεπτα: 15-24, 32-44, 43-56, 59-72.
Αμπελόκηποι (Αποστολάκης): Ζαχαρόπουλος Π. 7 (2), Παραδεισάς, Παρασκευόπουλος, Γεωργακόπουλος 3 (1), Καλφαγιάννης 4, Δεληγιάννης 16 (4), Ιμαριάγκμπε 10, Βαλλινδράς 7 (1), Ζευγώλης 2, Πολύζος, Δράκος 3, Μουχαμάντ 7, Λόλη.
Νικηφόρος (Καρβούνης): Σιαμανδούρας 5, Μπορακάι, Γεργεριτάκης 7 (1), Συγλέτος 4, Τζιώτης 6 (2), Καμνιώτης 21 (1), Παπαναγόπουλος, Μασσαχός 2, Χατζηιωάννου 6 (2), Ζαχαρόπουλος Δ. 13, Κούντσιος, Βαμβακίδης 8 (1).

Η βαθμολογία (μετά από 13 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 23, Πεύκη 21, Διαγόρας 20, Ιωνικός 20, Κουκάκι 20, Αίολος Ταύρος 20, ΑΟΚ Χαλάνδρι 18, Παλατιανή 16, Νικηφόρος 16, Αιγάλεω 15, ΓΣ Χαλάνδρι 15, Νήαρ Ηστ 15, Αμπελόκηποι 13.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 25/01): Αίολος Ταύρος-Παλατιανή, ΑΟΚ Χαλάνδρι-Ιωνικός, Νήαρ Ηστ-Νικηφόρος, Δάφνη Δαφνίου-Πεύκη, Κουκάκι-Γ.Σ. Χαλανδρίου, Αμπελόκηποι-Διαγόρας Δρυοπιδέων.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Ακάθεκτος συνεχίσει ο Απόλλωνας Σμύρνης την πορεία του στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΣΚΑ,…