Κεντρική NBA NCAA Ασταμάτητος ο Όγκαστ (vids)

Ασταμάτητος ο Όγκαστ (vids)

zach auguste notre dame

zach auguste-notre dameΟι Ζακ Όγκαστ, Πάρης Μαραγκός κι Ιωάννης Δημακόπουλος πανηγύρισαν τη νίκη με τα κολέγιά τους στο NCAA. Το Wake Forest (10-8) του Κωνσταντίνου Μήτογλου, απεναντίας, δεν τα κατάφερε κόντρα στο North Carolina (68-83).

Το Notre Dame (13-5) επικράτησε 83-81 του Virginia Tech. Ο Όγκαστ, για τον οποίο γίνονται προσπάθειες, προκειμένου να αποκτήσει το ελληνικό διαβατήριο, σημείωσε 22 πόντους (8/11 δίποντα, 6/10 βολές) και “μάζεψε” 15 ριμπάουντ. Είχε, δε, 1 ασίστ κι ισάριθμη τάπα, ενώ υπέπεσε σε 2 λάθη σε 34 λεπτά.

Απολαύστε τα καλύτερα στιγμιότυπα

Ο Όγκαστ ίπταται”!

Το American (3-15) επιβλήθηκε 81-73 του Lafayette, με τον Μαραγκό να μετρά 3 πόντους (1/1 δίποντο, 1/1 βολή), 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 τάπα κι ισάριθμο λάθος σε 10 λεπτά.

Το UC Irvine (16-5) δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα απέναντι στο CSU Fullerton (72-59). Ο Δημακόπουλος, που πάτησε παρκέ για 13 λεπτά, “έγραψε” 2 πόντους (1/2 δίποντα), 1 ριμπάουντ κι ισάριθμο λάθος.

Ο Μήτογλου, τέλος, ολοκλήρωσε το ματς με 4 πόντους (1/1 δίποντο, 2/4 βολές, 0/3 τρίποντα), 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 λάθη (16′), με την ομάδα του να γνωρίζει σχετικά εύκολα την ήττα.

Περισσότερα από Νίκος Σαρηγιαννίδης
Περισσότερα σε NCAA

ΕΣΑΚΕ: Αλλαγή ημέρας και ώρας στο Λαύριο – Καρδίτσα

Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε την αλλαγή της ημέρας του αγώνα ανάμεσα στο Λαύριο με την Καρδίτσα. Ο Ε…