Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

A' ESKA

Τη Non-stop πορεία της συνεχίζει η Δάφνη Δαφνίου του Μάριου Δεσποτάκη, η οποία επιβλήθηκε (και) του Ιωνικού με 86-73 και βρίσκεται μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, καθώς ο Διαγόρας δέχτηκε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ, αφού στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής έχασε στην παράταση από την Πεύκη με 101-91.

Τα αποτελέσματα:
Αίολος Ταύρος – Νήαρ Ηστ 61-52
Γ.Σ. Χαλανδρίου – Νικηφόρος 88-78
Πεύκη – Διαγόρας Δρυοπιδέων 101-91 (81-81 κ.α.)
Δάφνη Δαφνίου – Ιωνικός 86-73
Αιγάλεω – ΑΟΚ Χαλάνδρι 68-60
Κουκάκι – Αμπελόκηποι 63-57

Αίολος Ταύρος Νήαρ Ηστ 61-52
Διαιτητές: Καλδίρης, Γιακείμη.
Δεκάλεπτα: 20-16, 41-29, 47-42, 61-52.
Αίολος Ταύρος (Αναστασόπουλος, Τσίρος): Αφαλίδης 24, Τσιγγενόπουλος 2, Γερακίνης, Αθανασούλας 3, Κορκοσούρας 10 (1), Ιορδάνου 4, Γιάννης, Δάφνης, Μαρίνος 14 (2), Μπότσας, Μαμουνής 4.
Nήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου, Καλαμάρας): Χατζηκωστής 8 (1), Λάστερ, Μάλλιαρης, Ζεχερλής 7, Γιαννάκης 7 (1), Καλαράς 14, Καραλάκης 6, Μάγκος 8, Μουζακιώτης, Κούλης 2, Σκέντζος.

Γ.Σ. Χαλανδρίου-Νικηφόρος 88-78
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Χρηστίδης.
Δεκάλεπτα: 22-10, 43-33, 66-56, 88-78.
Γ.Σ. Χαλανδρίου (Καρούτζος, Μαστοράκης): Αποστόλου 20 (1), Δαμίγος, Αρσενικός, Αντωνόπουλος 10 (2), Παρδαβέλλας 9, Ευαγγελίτσης 22, Στεργίου 4, Κωστόπουλος, Τσιάτσιος, Koκκινάκος 16, Κολαξής, Τσιάτσιος 8.
Νικηφόρος (Καρβούνης): Σιαμανδούρας 1, Μπορακάι 4 (1), Γεργεριτάκης 7 (1), Τζιώτης 18, Καμνιώτης 4, Παπαναγόπουλος, Μασσαχός 8, Χατζηιωάννου, Βεκρής 8 (1), Ζαχαρόπουλος 8, Κούντσιος, Βαμβακίδης 20 (2).

Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπιδέων 101-91 (81-81 κ.α.)
Διαιτητές: Τσαρούχα, Σκούτας.
Δεκάλεπτα: 20-23, 40-39, 52-56, 81-81 (κ.α.), 101-91.
Πεύκη (Σγούρος, Ψυχουντάκης): Τσιουμπρής 19 (4), Παπαδημητρίου 9, Εμίρης 10 (3), Δημάκος, Γαπκιάδης, Κουκάκης 21 (1), Σαμουρέλης 6, Κορωνίδης 31 (7), Μπαρμπαρής 2, Δρικόγιας, Κεχρής, Νικολαΐδης 3 (1).
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Καράμπελας Ι., Καράμπελας Π.): Ζένελι, Μονέος 3, Σκαλωμένος 9 (1), Τρικαλιώτης 22 (2), Καράμπαμπας 7, Μαυροειδάκος 3, Καρασταμάτης 8 (1), Κανιάς, Κουμπούρας 7 (1), Παπαδολιάς 20, Παπαϊωάννου 5, Ντιφαντής 7.

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός 86-73
Διαιτητές: Μπούκας, Μαγκουνής.
Δεκάλεπτα: 19-19, 39-43, 60-58, 86-73.
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης, Ρήγγας): Τασούλας 5, Βοϊδήλος 3 (1), Ρώης 7 (2), Κωνσταντώνης 11 (1), Τσατσάνης 4, Γκίνης 14 (4), Ταταρούνης 2, Σκούταρης 4, Φιλιππόπουλος 10, Κορρές 26 (1).
Ιωνικός (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Τσόλης 3 (1), Τσακίρης 23 (3), Λιανδράκης 10 (2), Παπανδρέου 9 (1), Μητσόπουλος 2, Ζήρος 13 (1), Τσούπρος, Υφαντής 3 (1), Στράγκας 10, Μπάτσος.

Αιγάλεω-ΑΟΚ Χαλάνδρι 68-60
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Μαραμής.
Δεκάλεπτα: 13-13, 34-25, 55-45, 67-58.
Αιγάλεω (Βουτσελάς, Mαγκουνής): Σταυρούλης 12 (1), Δρακόπουλος 9 (1), Μένος, Χανιώτης Δ., Χανιώτης Α. 12 (3), Κωνσταντινίδης, Αθανασόπουλος 19 (1), Μπάζιος, Αναστόπουλος 3 (1), Σέχου 2, Τάγαρης 10, Στάθης, Αλεξανδρόπουλος.
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Γιαννάκης, Στεφανάκης): Αρσενίδης 2, Γκατζούλης, Σβορώνος, Βαρσάμος 3, Τσίγγανος, Δημητριάδης 10, Παπακωνσταντίνου 3, Μορφονιός 10 (1), Αμπελάς 14, Πουλής 9 (1), Παπαδημητράκης, Δανάσκος 7 (1).

Η βαθμολογία (μετά από 9 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 18, Διαγόρας 15, Κουκάκι 15, Πεύκη 15, Ιωνικός 13, Αίολος Ταύρος 12, ΓΣ Χαλανδρίου 12, ΑΟΚ Χαλάνδρι 11, Αιγάλεω 11, Παλατιανή 10, Νικηφόρος 10, Νήαρ Ηστ 9, Αμπελόκηποι 8.

Η επόμενη αγωνιστική (10η 7/12): Παλατιανή-Πεύκη, Νικηφόρος-Δάφνη Δαφνίου, Ιωνικός-Αιγάλεω, ΑΟΚ Χαλάνδρι-Αίολος Ταύρος, Νήαρ Ηστ-Αμπελόκηποι, Διαγόρας Δρυοπιδέων-Γ.Σ. Χαλανδρίου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Διαμαντόπουλος: Η «σπόντα» για την ΕΟΚ (pic)

Οι λοιμωξιολόγοι αποφάσισαν την έναρξη της δεύτερης κατηγορίας του ποδοσφαίρου και της πρώ…