Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Esperos-A'ESKANA

Την κορυφή του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΝΑ έπιασε ο Έσπερος, που στο πλαίσιο της 10η αγωνιστικής κέρδισε τον Πορφύρα με 74-68, υποχρεώνοντας τον στην πρώτη του ήττα.

Τα αποτελέσματα:
Ένωση Τραχώνων Δία-Π. Φάληρο 65-50
Μίλων-Φοίνικας 84-66
Πέρα-Πέραμα Ερμής 74-65
Ελευθερία Μοσχάτου-Καλλιθέα 55-75
Ερμής Πειραιά-Ευρυάλη 70-64
Πειραϊκός-Ένωση Νέας Περάμου 73-58
Έσπερος-Πορφύρας 74-68

Ένωση Τραχώνων Δία-Π. Φάληρο 65-50
Διαιτητές: Ηλ. Χρηστίδης – Δελαγραμμάτικας.
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 31-31, 51-41, 65-50.
Ένωση Τραχώνων Δία (Χαριτάτος, Φαραώ): Ραζής Μ. 5, Βαμβακάς 20 (1), Πλατής 13, Αυλόγητος 2, Παπαδημητρακόπουλος 5, Καπέτσης 2, Καδδάς 13, Ξυνογαλάς 3Ραζής Β. 2, Σωτηρόπουλος, Μανιάτης Χρηστίδης Χ.
Π. Φάληρο (Γκιουλέας, Κωστολιάς): Συριανός 3 (1) Εξηνταβελώνης, Σωτηρόπουλος, Λουκάκης 16, Τζορμπατσίογλου 12 (1), Αναστασόπουλος, Τσιφτσής 4, Παντελής 5 (1), Μπόθος 8, Αγαπητίδης, Βουρδέλης, Αλεξανδρόπουλος 2

Μίλων – Φοίνικας Πειραιά 84-66
Διαιτητές: Διμπινούδης – Λαζαρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 23-17, 51-30, 68-43, 84-66.
Μίλων (Καλιώρας, Ζάνος): Καρακώστας 8, Σουληνάρης 4,Μπίκας 16, Βαρυπάτης 16 (1), Σίννης 10 (2), Μούστα 2, Πανάγος 10, Παπανικολόπουλος 6 (2), Χαραλαμπίδης Μητρόπουλος 10 (1), Καραγεώργης, Φωτεινάκης 2
Φοίνικας Πειραιά (Παπανδρέου, Τσομπάνος): Κακολύρης 12 (3) Τσαγγαράκης 20, Καραντανάς 6, Δεβεζόγλου 4, Ρέππας 8, Φιλίππου 3 (1), Γρηγοράκος 8 (2) Βλάμης, Θωμάς 2, Πετρόπουλος 3, Πάτρας.

Πέρα-Πέραμα Ερμής 74-65
Διαιτητές: Γρίβα – Κονταράτος.
Τα δεκάλεπτα: 22-17 38-30, 59-47, 74-65.
Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 13 (2), βεκλισαράκος 3 (1) Καλούδης 8 (2), Αττίκος 9, Μπίρμπας 10, Αναγνώστου 10 Πετρόπουλος 3 Μαρούλης 7 Βάσσης, Μακρυγιάννης 9 (1) Καρτζόγλου 2.
Πέραμα Ερμής (Μανδραγός): Τζίμης 18 (1), Οικονομάκης, Ραδίτσας 4 (1), Γούρνας 10, Καίρης 18 (1), Κονδύλιος 3, Ιωάννου 6, Πετράκος 6 Παπούλης.

Ελευθερία Μοσχάτου-Καλλιθέα 55-75
Διαιτητές: Τσάτσης – Τσαχάκης.
Τα δεκάλεπτα: 10-23, 30-39, 44-57, 55-75.
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ζαρκαδούλας 10 (2), Γεωργίου , Παυλιάς 12 (2), Δέλιος 6 (1), Πέτας 6, Μόμτζος 6, Τζαφέρης 6 (2), Πέτσης 7 (1) Γιαννόπουλος 2, Τσαραπατσάνης.
Καλλιθέα (Δρουμπούκης, Ιμπραημάκης): Κωσταρέλος, Αλευράς 5 (1) Γουρδομιχάλης 1, Γραμματικός 36 (7), Σεργιένκο 4, λαζαρίδης 4, Χιώλος 4, Θεολογίτης 13, Δαουτάκος 2, Κετεμά 2, Πάσμα 4, Ρούτσης.

Ερμής Πειραιά-Ευρυάλη 70-64
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Καλαντζής.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 35-29, 48-42, 70-64.
Ερμής Πειραιά (Γαζής): Κοροπούλης 14 (1), Ασημακόπουλος 22 (1), Μοσχολιός, Βλαχάκης 16 (2), Μοναχός 2, Θώδης 10, Μάνδαλος, Φιλιππόπουλος 2, Λυμπερέας 4
Ευρυάλη (Τασιόπουλος, Φωτεινός): Μήτσου 3 (1), Κακκαβάς Π. 18 (2), Σκουλούδης 10, Ψυχογιός 8 (1), Παρακεευόπουλος 4 (1), Λεβέντης, Δαγτζής 8 (1), Κακαβάς Γ., Κοτταρίνος 3 (1), Καρπουζάς, Κουβούσης, Τσιλάγας 10.

Πειραϊκός – Ένωση Νέας Περάμου 73-58
Διαιτητές: Αναστασίου – Τεφτίκης.
Τα δεκάλεπτα: 24-16, 39-24, 60-36, 73-58.
Πειραϊκός (Ποτόσογλου, Πουτουλίδης ): Δαχρετζής 8 (1), Σαγρής, Καλής, Ζέγγος 20 (3), Τριανταφυλλίδης 6, Κατσούρης 20 (3), Αγγελέτος 1, Βούτας 2, Ανδρουλάκης 14 (3), Ξυδούς 2
Ένωση Νέας Περάμου (Θαλασσινός): Τουμπανιάρης Ι. 8, Συριστατίδης 13 (2), Καραίσκος 11 (2), Τσέλιος 7, Προσελέντης 4, Τουμπανιάρης Δ. 5, Μητρόπουλος 4, Τηγάνης 6 (2), Τεπελίδης, Καψής, Σαμπλί.

Έσπερος – Πορφύρας 74-68
Διαιτητές: Ψαριανός – Μαγκλογιάννης.
Τα δεκάλεπτα: 7-14, 22-31, 47-40, 74-68.
Έσπερος (Μάντζαρης, Γράψας): Χαρούνι 9, Μαρούγκας 5 (1), Καρλάφτης 13 (3), Καραγιαννίδης 12, Τράγος 7, Σκαμνάκης 11 (1), Λοϊζίδης 13 (2), Δελέγκος 2, Πρόγκας 2, Μαντζιώρης Παπαδάκης.
Πορφύρας (Παύλος): Βαμβακάρης 13, Τσούρτος 4, Φωτόπουλος 17 (1), Οικονόμου 9 (1), Χαραλαμπίδης 4, Πιτούλης 9 (1), Καλαμάρας 10 (2), Ντόκος 2, Παλτόγλου, Τρίγκας, Παγίδας.

Η βαθμολογία (μετά από 10 αγώνες): Έσπερος 19, Πορφύρας 19, Μίλων 18, Καλλιθέα 18, Ένωση Τραχώνων 17, Φοίνικας 15, Π. Φάληρο 15, Πέρα 15, Πειραϊκός 14, Ελευθερία Μοσχάτου 13, Ευρυάλη 12, Πέραμα 12, Νέα Πέραμος 12, Ερμής Πειραιά 11.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 21/12): Πορφύρας-Μίλων, Φοίνικας-Πέρα, Πέραμα Ερμής-Πειραϊκός, Π. Φάληρο-Έσπερος, Καλλιθέα-Ένωση Τραχώνων Δία, Ευρυάλη-Ελευθερία Μοσχάτου, Ένωση Νέας Περάμου-Ερμής Πειραιά.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…