Κεντρική NBA NCAA Καταπληκτικός ο Μαραγκός, αλλά…

Καταπληκτικός ο Μαραγκός, αλλά…

maragkos 0

maragkos-americanΟ Πάρης Μαραγκός πραγματοποίησε ιδιαίτερα καλή εμφάνιση, εντούτοις, το American γνώρισε ακόμη μια ήττα -την 8η σε 10 ματς- στο NCAA. Για του λόγου το αληθές, η ομάδα του 21χρονου φόργουορντ/σέντερ, μολονότι έκλεισε προηγούμενη το ημίχρονο (33-37), “λύγισε” στην επανάληψη από το East Shore (79-64).

Ο Μαραγκός, που αγωνίσθηκε για 30 λεπτά, αποτέλεσε το πρώτο “βιολί” για την ομάδα του, τελειώνοντας τον αγώνα με 16 πόντους (7/7 δίποντα, 2/5 βολές), 3 ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ, 2 κλεψίματα και μόνον 2 λάθη. Σε ό,τι αφορά στους νικητές, ο Ντέβιν Μάρτιν ήταν… ασταμάτητος, σκοράροντας 34 πόντους.