Κεντρική NBA Στα “ρηχά” ο Γιάννης

Στα “ρηχά” ο Γιάννης

NBA

antetokounmpo-monroeΟι Μπακς διανύουν περίοδο κρίσης, έχοντας να επιλύσουν πολλά προβλήματα. Το Μιλγουόκι δεν τα κατάφερε ούτε στη Σάρλοτ, όπου ηττήθηκε 87-82 από τους Χόρνετς. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, δε, κινήθηκε -αναλογικά με τους μέσους όρους του- στα “ρηχά”.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, οι οποίοι παρουσιάσθηκαν εξαιρετικοί, κυρίως, στη δεύτερη περίοδο, όταν πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 23-9, ο Κέμπα Ουόλκερ ήταν το πρώτο “βιολί”. Ο 25χρονος γκαρντ μέτρησε 22 πόντους (3/4τρ.), έχοντας ως άξιους συμπαραστάτες τους Νικολάς Μπατούμ (15π., 5α.), Τζέρεμι Λαμπ (14π., 9ρ.) και Μάρβιν Ουίλιαμς (12π., 7ρ.).

Σε ό,τι αφορά στα “Ελάφια“, που γνώρισαν την 11η ήττα τους σε σύνολο 17 αναμετρήσεων, ο “Greek Freak” ολοκλήρωσε το ματς με 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο κι ισάριθμη τάπα σε περίπου 31 λεπτά. Οι Κρις Μίντλετον (19π., 6α.) και Γκρεγκ Μονρό (17π., 10ρ.) ήταν οι κορυφαίοι για την ομάδα του Τζέισον Κιντ, παρ’ όλα αυτά, δεν κατόρθωσαν να αποσοβήσουν το νέο αρνητικό αποτέλεσμα.