Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

basketa1

Η τέταρτη αγωνιστική διεξήχθη σήμερα (26/10) στα γήπεδα της Α’ ΕΣΚΑ, με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων να περνάει από την έδρα του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας επικρατώντας με 69-64.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ο Αίολος Ταύρου είχε εύκολο βράδυ απέναντι στο Χαλάνδρι, κερδίζοντας το με 91-75, ενώ το Κουκάκι πήρε εξίσου εύκολο διπλό απέναντι στον Νικηφόρο με 70-55. Ο ΑΟΚ Χαλανδρίου κέρδισε την Παλατιανή με 64-62.

Η αναμέτρηση των Αμπελοκήπων με την Πεύκη, αναβλήθηκε καθώς η οροφή του γηπέδου στάζει νερά, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να διεξαχθεί ο αγώνας.

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του κόουτς Μάκη Δενδρινού, κρατήθηκε στην αναμέτρηση του Αιόλου Ταύρου με το Χαλάνδρι, καθώς ο αποθανών είχε περάσει από τον πάγκο της ομάδας του Πειραιά.

Τα αποτελέσματα:
Ιωνικός Ν.Φ. – Διαγόρας Δρυοπιδέων 64-69
Αίολος Ταύρος – ΓΣ Χαλανδρίου 91-75
Νικηφόρος – Κουκάκι 55-70
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Παλατιανή 64-62
Αιγάλεω – Δάφνη Δαφνίου 75-84
Ρεπό: Νήαρ Ηστ

Ιωνικός N.Φ. – Διαγόρας Δρυοπιδέων 64-69
Διαιτητές: Σκούτας, Μπούκας.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 30-32, 38-48, 64-69.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (Καρατζάς – Μπρούσαλης): Δημητρακούλης, Τσόλης, Τσακίρης 17 (1), Λιανδράκης 3 (1), Παπανδρέου 19, Μητσόπουλος, Ουζουνίδης, Ζήρος 6, Τσούπρος, Υφαντής Θ. 6 (2), Στράγκας 11, Μπάτσος 2.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Καράμπελας Ι. – Καράμπελας Π.): Ζέμελι, Μονέος 8, Κουμπούρας, Σκαλωμένος 8, Zoρμπαλάκος, Τρικαλιώτης 19 (3), Καράμπαμπας 4, Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 12 (4), Παπαδολιάς 4, Κεσχινίδης, Παπαϊωάννου 1, Ντιφαντής Κ. 7.

Αίολος Ταύρου – ΓΣ Χαλανδρίου 91-75
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Γρίβα.
Τα δεκάλεπτα: 22-12, 52-26, 76-53, 91-75.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ (Αναστασόπουλος, Τσίρος): Κορκοσούρας 16 (2), Αφαλίδης 6, Τσιγγενόπουλος, Δάφνης, Αθανασούλας 19, Ιορδάνου 9, Σωτηριάδης 8 (2),Τσαγισβίλι, Γιάννης 3, Μαρίνος 3 (1), Mπότσας 11 (3), Μαμουνής 16 (2).
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Καρούτζος, Μαστοράκης): Δαμίγος 3, Αποστόλου 24 (2), Αντωνόπουλος 12, Παρδαβέλλας 10 (1), Ευαγγελίτσης 10, Σέχος 2, Κωστόπουλος 10 (1), Τσιάτσιος 4, Κολαξής.

Νικηφόρος – Κουκάκι 55-70
Διαιτητές: Σιώκας – Φραγκούλη.
Τα δεκάλεπτα: 12-19, 29-33, 47-48, 55-70.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Καρβούνης): Σιαμανδούρας 6, Μπορακάι, Γεργεριτάκης, Kωστάκος 2, Τζιώτης 13 (2), Καμνιώτης, Παπαναγόπουλος 2, Χατζηιωάννου, Μασσαχός, Ζαχαρόπουλος 13 (1), Κούντσιος 4, Βαμβακίδης 15 (5).
ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπουζούλας): Τσέλιος 15 (2), Καμπέρης 17, Σιδερής, Μπούκας, Κολοτούρος 5 (1), Δολιανίτης 3 (1), Νάτσος 8, Κοσμάς 2, Βεζιρτζόγλου, Καραγιώργης 10, Μοσχονάς 6, Κατσικάκης 4.

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Παλατιανή 64-62
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Αναστασίου.
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 44-35, 56-49, 64-62.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης – Γιαννάκης): Αρσενίδης 3 (1), Σβορώνος 8 (1), Τσίγγανος, Βαρσάμος 2, Μακρής, Δημητριάδης 12, Μορφονιός 15 (3), Αμπελάς 11, Πουλής 11 (1), Παπαδημητράκης 2, Δανάσκος, Γκατζούλης Α.
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ (Mπαρμπέρης – Τραχανάς): Λιαπούρης 2, Βαρσαμούλης 11, Παπαδόπουλος Γ. 13 (1), Κούρος 7, Θαλασσινός Λ. 22 (3), Χριστόπουλος 4, Γάλλιος, Ηλιάδης, Αναγνωστόπουλος 3, Κατριβάνος.

Η βαθμολογία (μετά από 4 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 8, Διαγόρας Δρυοπιδέων 8, Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας 7, Κουκάκι 6, Νικηφόρος 6, Αίολος Ταύρος 6, ΑΟΚ Χαλάνδρι 5, Παλατιανή 5, Αιγάλεω 4, Πεύκη 3 ΓΣ Χαλάνδρι 4, Νήαρ Ηστ 3, Αμπελόκηποι 3.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 02/11): Παλατιανή – Ιωνικός Ν.Φ., Γ.Σ. Χαλανδρίου – Αμπελόκηποι, Πεύκη – Νήαρ Ηστ, Δάφνη Δανφίου – Αίολος Ταύρος, Διαγόρας Δρυοπιδέων – Νικηφόρος, Κουκάκι – Αιγάλεω.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σταύρος Ιωακείμ
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Διαμαντόπουλος: Η «σπόντα» για την ΕΟΚ (pic)

Οι λοιμωξιολόγοι αποφάσισαν την έναρξη της δεύτερης κατηγορίας του ποδοσφαίρου και της πρώ…