Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

basketa10

Το 2/2 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ έκαναν η Δάφνη Δαφνίου, ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, ο Νικηφόρος και ο Ιωνικός, ενώ την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Πεύκη, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Αιγάλεω στην παράταση.

Τα αποτελέσματα:
Χαλάνδρι – Νικηφόρος 61-64
Νήαρ Ηστ – Διαγόρας Δρυοπιδέων 55-72
Δάφνη Δαφνίου – ΓΣ Χαλανδρίου 89-65
Αιγάλεω – Πεύκη 73-78 (παρ.)
Κουκάκι – Ιωνικός 62-70
Αμπελόκηποι – Παλατιανή 77-69
ΡΕΠΟ: Αίολος – Ταύρος 2006

Νήαρ Ηστ – Διαγόρας Δ. 55- 72
Διαιτητές: Παυλόπουλος – Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 13-23, 25-44, 43-55, 55-72.
NHAΡ ΗΣΤ (Χατζηελευθερίου): Στασινόπουλος, Χατζηκωστής 3 (1), Καπετζόγλου 21 (2), Γκουτσίδης 7 (1), Ζεχερλής 3 (1), Γιαννάκης Π., Καλαράς 9, Μάγκος 6, Μπουραζάνης, Κούλης 6, Μάλλιαρης, Καραλάκης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. (Καράμπελας Ι., Καράμπελας Π.): Μονέος 3 (1), Κουμπούρας 16 (1), Σκαλωμένος 2, Τρικαλιώτης 2, Κανιάς, Καράμπαμπας 5, Μαυροειδάκος 14 (1), Καρασταμάτης 10 (2), Παπαδολιάς 11 (1), Κεσχινίδης, Παπαϊωάννου 6 (2), Ντιφαντής 3.

Xαλάνδρι – Νικηφόρος 61-64
Διαιτητές: Τσαρούχα – Στρέμπας.
Τα δεκάλεπτα: 13-22, 22-35, 43-48, 61-64.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Γιαννάκης): Αρσενίδης 4, Σβορώνος 4, Τσίγγανος 3, Βαρσάμος 4, Μακρής 6, Δημητριάδης 11, Μορφονιός 3, Αμπελάς 14, Πουλής 12 (2), Παπαδημητράκης, Γκατζούλης.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Καρβούνης): Παπαναγόπουλος 1, Μπορακάι, Γεργεριτάκης, Κούντσιος, Τζιώτης 8 (1), Καμνιώτης 7 (1), Μασσαχός 7 (1), Χατζηιωάννου 5 (1), Ζαχαρόπουλος 11 (1), Σιαμανδούρας 4, Βαμβακίδης 21 (5).

Δάφνη Δ. – ΓΣ Χαλάνδρι 89-65
Διαιτητές: Μπούκας – Τσολάκος.
Τα δεκάλεπτα: 25-19, 46-34, 74-50, 89-65.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Τασούλας 2, Βοϊδήλος 4, Ρώης 3 (1), Κωνσταντώνης 4, Μαούνης 4, Γκίνης 26 (6), Τσατσάνης, Φιλιππόπουλος 10, Ταταρούνης, Σκούταρης 8, Κορρές 10, Μιχόπουλος 18 (2).
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Καρούτζος, Μαστοράκης): Δαμίγος 4, Κοκκινάκος 2, Αποστόλου 4, Αντωνόπουλος 5 (1), Γκατζούλης Σ. 2, Παρδαβέλλας 4, Ευαγγελίτσης 26, Σέχος 9, Τσιάτσιος 7.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 4, Νικηφόρος 4, Διαγόρας Δρυοπ. 4, Ιωνικός 4, ΠΑΟ Κουκάκι 3, Πεύκη 3, Α.Ο. Αμπελοκήπων 3, Αίολος Ταύρος 2 1-0*, ΑΟΚ Χαλάνδρι 2, Νήαρ Ηστ 2, ΓΣ Χαλανδρίου 2, ΑΟΝ Παλατιανής 2, Αιγάλεω 1 0-1*
*Εχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 19/10): Νικηφόρος-Ιωνικός ΑΣ, Παλατιανή-Νήαρ Ηστ, ΓΣ Χαλανδρίου-Αιγάλεω, Πεύκη-Αίολος Ταύρος, Διαγόρας Δρ.-ΑΟΚ Χαλάνδρι, ΠΑΟ Κουκάκι-Δάφνη Δαφνίου.
Ρεπό: Αμπελόκηποι.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Διαμαντόπουλος: Η «σπόντα» για την ΕΟΚ (pic)

Οι λοιμωξιολόγοι αποφάσισαν την έναρξη της δεύτερης κατηγορίας του ποδοσφαίρου και της πρώ…