Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

dafni1

Το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ έκαναν οι Διαγόρας Δρυοπιδέων, Ιωνικός και Δάφνη Δαφνίου, οι οποίοι φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ιωνικός ΝΦ πήρε το εκτός έδρας ντέρμπι με τον Νικηφόρο, Η Δάφνη Δαφνίου πέρασε δύσκολα από το Κουκάκι, ενώ ο Διαγόρας επικράτησε εύκολα στο Αιγάλεω του ΑΟΚ Χαλανδρίου.

Τα αποτελέσματα:
Παλατιανή – Νήαρ Ηστ 59-52
Νικηφόρος – Ιωνικός 57-59
ΓΣ Χαλανδρίου – Αιγάλεω 70-91
Πεύκη – Αίολος Ταύρος 85-91
Κουκάκι – Δάφνη Δαφνίου 61-63
Διαγόρας Δρ. – ΑΟΚ Χαλάνδρι 86-74
Ρεπό: Αμπελόκηποι

Παλατιανή – Νήαρ Ηστ 59-52
Διαιτητές: Καραβίτης – Ζακεστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-7, 26-29, 42-40, 59-52.
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ (Τραχανάς, Θαλασσινός Λ.): Λιαπούρης, Χριστοφάκης 5, Βαρσαμούλης 10, Παπαδόπουλος Γ. 17 (1), Μαθιός, Θαλασσινός Λ. 17 (2), Χριστόπουλος, Ηλιάδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 8, Κατριβάνος 2, Ζύμπας.
NHAΡ ΗΣΤ (Xατζηελευθερίου, Καλαμάρας): Στασινόπουλος, Χατζηκωστής 16 (2), Καπετζόγλου 12, Γκουτσίδης 8 (2), Ζεχερλής 5, Καλαράς 6, Μάγκος, Μπουραζάνης 5 (1), Κούλης, Μάλλιαρης, Καραλάκης.

ΓΣ Χαλανδρίου – Αιγάλεω 70-91
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Λαζαρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 39-38, 56-68, 70-91.
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Καρούτζος, Μαστοράκης): Δαμίγος, Κοκκινάκoς 1, Αποστόλου 8 (1), Αντωνόπουλος 2, Γκατζούλης Σ., Παρδαβέλλας 11, Ευαγγελίτσης 28, Σέχος 15 (3), Κωστόπουλος 2, Τσιάτσιος 3 (1), Κοντός, Κολαξής.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Μιχελιουδάκης): Σταυρούλης 8 (1), Αλεξίου Γ. 15 (1), Δρακόπουλος Γ. 9, Χανιώτης Δ. 9 (1), Χανιώτης Α. 12 (2), Αθανασόπουλος Σ. 31 (3), Αναστόπουλος, Μπάζιος, Κωνσταντινίδης, Σιμάτος, Σέχου 3, Τάγαρης 4.

Νικηφόρος – Ιωνικός NΦ 57-59
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Φασόλης.
Τα δεκάλεπτα: 16-21, 34-30, 43-44, 57-59.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Καρβούνης): Παπαναγόπουλος 4, Μπορακάι 7, Τζιώτης 6 (1), Μασσαχός 2, Χατζηιωάννου 2, Τριπολιτσιώτης, Ζαχαρόπουλος 11, Σιαμανδούρας 19, Βαμβακίδης 6 (1).
ΙΩΝΙΚΟΣ (Καρατζάς): Δημητρακούλης 6 (2), Τσόλης 3, Τσακίρης 11 (1), Λιανδράκης 16 (1), Παπανδρέου 11 (1), Μητσόπουλος 2, Ουζουνίδης 2, Τσούπρος, Υφαντής Θ. 2, Στράγκας 4, Μπάτσος 4.

Διαγόρας – ΑΟΚ Χαλάνδρι 86-74
Διαιτητές: Ραχιώτης – Αντωνίου.
Τα δεκάλεπτα: 18-10, 47-27, 67-50, 86-74.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. (Καράμπελας Ι., Καράμπελας Π.): Μονέος 10 (2), Κουμπούρας 9 (1), Σκαλωμένος 14, Zoρμπαλάκος, Τρικαλιώτης 4, Καράμπαμπας 19 (3), Μαυροειδάκος 9, Καρασταμάτης 10 (3), Παπαδολιάς 6, Κεσχινίδης, Παπαϊωάννου 3 (1), Ντιφαντής 2.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Γιαννάκης): Αρσενίδης 4, Σβορώνος 9, Τσίγγανος, Βαρσάμος 5 (1), Μακρής 6 (1), Δημητριάδης 20, Μορφονιός 17 (3), Αμπελάς 2, Πουλής 11, Παπαδημητράκης, Δανάσκος, Γκατζούλης Α.

Πεύκη – Ταύρος 85-91
Διαιτητές: Μαραμής – Καλαϊτζάκης.
Τα δεκάλεπτα: 22-28, 44-51, 63-69, 85-91.
ΠΕΥΚΗ (Θάνος, Τσιγωνάκης, Ψυχουντάκης): Τσιουμπρής 7 (1), Παπαδημητρίου Δ., Εμίρης 12 (3), Γαπκιάδης 14 (2), Κουκάκης 11 (2), Kυριαζόπουλος, Σαμουρέλης, Κορωνίδης 22 (2), Μπαρμπαρής 2, Δημάκος, Κεχρής 5, Νικολαΐδης 5, Σαμουρέλης 7.
ΤΑΥΡΟΣ (Αναστασόπουλος, Τσίρος): Κορκοσούρας 20 (2), Αφαλίδης 16, Αθανασούλας 20 (2), Ιορδάνου 10, Τσιγγενόπουλος, Δάφνης, Σωτηριάδης 6 (1), Τσαγισβίλι 2, Γιάννης 2, Μαρίνος 4, Mπότσας 6 (2), Μαμουνής 5.

Κουκάκι – Δάφνη Δ. 61-63
Διαιτητές: Σκούτας – Πολυχρόνης.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 35-31, 50-47, 61-63.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπουζούλας): Τσέλιος 14 (2), Καμπέρης 2, Σιδερής 7 (1), Πίτσας, Κολοτούρος 2, Δολιανίτης 6, Κοσμάς 6, Μπούκας, Κατσικάκης 4, Νάτσος 5 (1), Μοσχονάς 15.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Τασούλας, Βοϊδήλος, Ρώης 2, Κωνσταντώνης Α. 11, Μαούνης, Γκίνης 6, Τσατσάνης 2, Βλαβιανός Κ., Φιλιππόπουλος 14, Ταταρούνης, Σκούταρης Χ. 8, Κορρές 6, Μιχόπουλος 14 (1).

vathmologia

H επόμενη αγωνιστική (4η, 26/10): Αίολος Ταύρος-ΓΣ Χαλανδρίου, Ιωνικός ΑΣ-Διαγόρας Δρ, Νικηφόρος-ΠΑΟ Κουκάκι, ΑΟΚ Χαλάνδρι-Παλατιανή, Αιγάλεω-Δάφνη Δαφνίου, Αμπελόκηποι-Πεύκη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Διαμαντόπουλος: Η «σπόντα» για την ΕΟΚ (pic)

Οι λοιμωξιολόγοι αποφάσισαν την έναρξη της δεύτερης κατηγορίας του ποδοσφαίρου και της πρώ…