Κεντρική Basket League Απόλλων Πατρών Στον πόντο με τη Δόξα

Στον πόντο με τη Δόξα

Apollon Patras Doksa Doxa Lefkadas Leukadas

Apollon Patras-Doksa-Doxa Lefkadas-Leukadas

Ο Απόλλων Πάτρας αν και αγωνίζεται μια κατηγορία παραπάνω από την Δόξα Λευκαδάς, δυσκολεύτηκε αρκετά να κάμψει την αντίσταση της δεύτερης, αφού στο πλαίσιο του φιλικού τουρνουά που διοργανώνει η ομάδα των Επτανήσων, κέρδισε με μόλις έναν πόντο διαφορά (77-76).

Οι δύο αντίπαλοι συμβάδισαν στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του φιλικού, με τη νίκη να κρίνεται στις λεπτομέρειες. Δεν πήρε χρόνο συμμετοχής ο Νίκος Αργυρόπουλος, που προτιμήθηκε να προφυλαχθεί, ενώ και ο Πέρι Πέτι αγωνίστηκε για μόλις ένα λεπτό εξαιτίας κάποιων ενοχλήσεων που ένιωσε στο πόδι του.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 39-39, 59-57, 76-77.
Απόλλωνας Πατρών (Παπαχατζής): Νιφόρας 2, Μαστρογιαννόπουλος, Βεργίνης 8 (2), Αθανασούλας 14 (2) , Πάλμπλαντ 10(2 τρίπ., 5 ριμπ.), Πέτι 3 (1), Ντάνκαν10 (2) , Γουντς 17 (11 ριμπ., 8/9 δίπ.), Οικονόπουλος , Μέιερ 13 (3 τρίπ., 6 ριμπ.).