Κεντρική Διεθνή Αναντολού Εφές – ΤΣΣΚΑ Μ. 72-76

Αναντολού Εφές – ΤΣΣΚΑ Μ. 72-76

itoudis cska enisey

itoudis-cska-enisey
Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ούσα πιο ψύχραιμη στο φινάλε, επιβλήθηκε 76-72 της Αναντολού Εφές σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν. Οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη έλεγχαν την αναμέτρηση κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, εντούτοις, η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς, με ένα επιμέρους σκορ 15-3 στην τρίτη περίοδο, ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα. Οι Ρώσοι, πάντως, πανηγύρισαν τη νίκη λόγω των εύστοχων βολών του Άαρον Τζάκσον στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Για την “ομάδα του στρατού”, ο 29χρονος Αμερικανός γκαρντ ηγήθηκε των σκόρερ πετυχαίνοντας 13 πόντους, ενώ οι Κουλάγκιν και Κορόμπκοβ προσέθεσαν από 12 έκαστος. Σε ό,τι αφορά, δε, στην αντίπαλο του Ολυμπιακού στον όμιλο της Ευρωλίγκα, ξεχώρισε ο Γκρέιντζερ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 43-54, 58-57, 72-76.